MorTilki.Com

Spor Salonuna Gitmeden Kalça ve Bacaklarınızı Sıkılaştırabileceğiniz Egzersizler

Spor Salonuna Gitmeden Kalça ve Bacaklarınızı Sıkılaştırabileceğiniz Egzersizler

Çoğu kadın yoğun iş temposu, ev uğraşları ya da okul nedeniyle spor salonlarına gitmeye zaman ayıramıyor. Ancak yine de her kadın haklı olarak sağlıklı ve formda olmak istiyor. Neyse ki eğitmenlerin tavsiye ettiği çoğu hareket spor salonlarına gitmeden evde de yapılabiliyor.

Hayat şartlarının getirdiği yoğun yaşam temposu yüzünden spor salonlarına zaman ayıramıyor olabilirsiniz. Ancak siz yinede hemen pes etmeyin. Detaylı olarak anlatacağımız kolay egzersiz hareketlerini uygulayıp sıkı kalçalara ve bacaklara sahip olarak formunuzu koruyabilir, ev ortamınızda fitness keyfini yaşayabilirsiniz.

Diz Kapağını Dirseğe Değdirme Egzersiz Hareketi

Bu egzersiz hareketine başlamadan önce şınav pozisyonu alın. Daha sonra sağ bacağınızın diz kapağını sağ kolunuzun dirseğine değdirmeye çalışın ve birkaç saniye bu şekilde bekleyin. Aynı uygulamayı sol bacak için uygulayın.

Kol ve Bacakları Açarak Zıplama Egzersiz Hareketi

Bu egzersiz hareketi bacakları daha ince ve güçlü yapmaya yardımcı olur ayrıca yapması da çok basittir. Harekete başlarken ayaklar birleşik ve kollar yana yapışık durmalı. Bacaklarınızı diz kapaklarınızdan hafifçe bükün ve kalçanızı biraz geriye verin. Daha sonra keskin bir sıçrayış ile yukarı doğru zıplayın, bacak ve kollarınızı yıldız şeklinde açın. Başlama pozisyonuna geri dönerek hareketi bu şekilde devam ettirin.

Tek Bacakla Deadlift Hareketi

Tek bacakla deadlift hareketini yapmak için öne doğru eğilin. Vücut ağırlığınızı sol bacağınıza vererek sağ bacağınızı kaldırın. Vücudunuzun T şekline geldiğinden emin olun. Bu arada denge sağlaması için kollarınızı aşağı doğru dik şekilde uzatın. Aynı egzersizi diğer bacağınız için uygulayın.

Tek Ayak Havada Köprü Egzersizi

Tek bacak havada köprü hareketini yapmak için öncelikle sırt üstü yere yatın. Dizlerinizi bükerek ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Kalça ve bel bölgeniz yere temas etmeyecek şekilde sağ bacağınızı yukarı kaldırın. 10 saniye kadar bu pozisyonda bekleyin ve aynısını diğer bacağınız için uygulayın. Bu hareketi uygularken bacak, karın ve kalça kısımlarınızda gerginlik hissini yaşadığınızdan emin olun.

Deve Duruşu Egzersiz Hareketi

Camel Pose olarakta adlandırılan deve duruşu egzersizi yoga yapanların yakından bildiği bir harekettir. Hareketi yapmak için sandalye arkanızda kalacak şekilde yere oturun. Dizlerinizi bükün ve sırtınızı geriye yaslayın. Ellerinizi geriye atarak sandalyenin kol kısımlarından tutun. Başınızı da geriye doğru atarak göğüs kısmınızı mümkün olduğunda ileriye yitin ve birkaç saniye bu pozisyonda bekleyin. Hareketi yaparken kalça ve karın bölgenizin gerildiğinden emin olun. Egzersizi biraz daha zorlaştırmak isterseniz, sandalye yerine ayak topuklarınızdan tutarak aynı işlemi tekrarlayın.

Kalça İtme Egzersiz Hareketi

Bu hareketi yapmak için bir koltuk ya da kanepeden yardım alabilirsiniz. Sırtınızın üst kısmını koltuğa yaslayın. Bacak ve göğüs bölgeniz düz bir çizgi oluşturacak şekilde köprü vaziyetine gelin. Kalçanızı aşağı doğru salın ve tekrar yukarı kaldırarak aynı pozisyona gelin.

Zeminde Kalçayı Yukarı Kaldırma Hareketi

Bu egzersizin benzerlerinden yukarıda bahsetmiştik. Sırt üstü yere uzanın. Ayaklarınızı birleştirin, diz kapaklarınızdan bacaklarınızı bükerek sırt ve kalçanız yere değmeyecek şekilde gerdirerek yukarı doğru kaldırın. Vücudunuz ile zemin arasında üçgen bir boşluk oluştuğundan emin olun.

Bulgar Split Squat Egzersiz Hareketi

Bu squat hareketini yapmak için kanepe,koltuk ya da bir sehpa işinizi görecektir. Sol ayağınızı sehpanın üzerine koyun. Sağ ve sol diz kapaklarınızdan bükülerek yere doğru çömelin. Kalkmak için sağ bacağınızdan destek alın. Aynı egzersizi diğer bacağınız için uygulayın.

Hazırladığımız listedeki egzersizleri uygulaması çok kolay ve fazla zaman alan hareketler içermiyor. Sıkı bacak ve kalçalara sahip olmak istiyorsanız bu hareketlerin her birini günde 12 tekrar yapın. Zorlandığınız anda pes edip bırakmak yerine kısa molalar verebilir, sevdiğiniz müzikler eşliğinde egzersizlerinizi yaparak evdeki fitness antrenmanınızı daha keyifli hale getirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ