MorTilki.Com

Evsiz Adama Oreo Şakası Yapan YouTuber Hapis Cezası Aldı

Evsiz Adama Oreo Şakası Yapan YouTuber Hapis Cezası Aldı

İspanyalı YouTuber Kanghua Ren, bir süre önce evsiz bir adama diş macunlu Oreo şakası yaptığı bir video yayınlamıştı. Yayınladığı video kısa bir süre içerisinde milyonlarca kişi tarafından izlenmiş ve binlerce olumsuz yorum almıştı. Yapılan şikayetler üzerine Barselona Mahkemeleri olayı değerlendirdi ve YouTuber gence hiç beklemediği bir ceza ile karşı karşıya kaldı.

YouTuber Barselona sokaklarında yaşayan evsiz adama, arasına diş macunu doldurduğu bisküvileri hediye etmiş ve sonra yaşananları video kemerası ile kaydederek YouTube platformundaki kanalında paylaşmıştı.

Çin asıllı genç YouTuber, videoyu paylaştıktan bir süre sonra 52 yaşında olduğu öğrenilen evsiz adamla dalga geçtiği ve küçük düşürdüğü için açılan dava ile karşı karşıya kaldı.

Yaşanan olayla ilgi olarak yaptığı açıklamada “Belki biraz ileriye gitmiş olabilirim fakat en azından dişleri artık daha temiz.” şeklindeki alaycı üslubu yüzünden, insanların tepkisini daha da üzerine çekti.

YouTuber hakkında açılan dava geçtiğimiz günlerde sonuçlandı. Videoyu yükleyen Çinli Kanghua Ren, 15 ay hapis cezası ve 20.000 Euro para cezası ile karşı karşıya kaldı. Ayrıca sahip olduğu YouTube hesabı 5 yıl süre ile kapatıldı.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ