MorTilki.Com

Antalya Altın Portakal Film Festivaline Katılacak Filmler Açıklandı

Antalya Altın Portakal Film Festivaline Katılacak Filmler Açıklandı

Antalya, 26 Ekim – 1 Kasım tarihleri arasında yapılacak 2019 Altın Portakal Film Festivali çerçevesinde dünyanın dört bir yanından gelen ünlü yapım ve yapımcıları ağırlayacak. Bu yıl 56. kez düzenlenecek olan geleneksel film festivalinde birçok film gösterimini yapacak.

Dünya sinemasının son zamanlara damga vuran isimleri Antalya’da buluşuyor. Bu sene 56. kez düzenlenmesi planlanan geleneksel Antalya Altın Portakal Film Festivali‘ne Cannes, Venedik, Toronto ve Sundance gibi önemli festivallerde adını duyuran filmler katılacak.

17 Ekim 2019 Perşembe tarihinde festivalin programı resmi olarak açıklanacak. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in ev sahipliğini üstlendiği Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin direktörlüğünü Ahmet Boyacıoğlu, Antalya Film Forum’un direktörlüğünü ise Olena Yershova Yıldız yapacak. Festivalin idari direktörü Cansel Çevikol Tuncer iken, sanat yönetmenliğini ise Başak Emre üstleniyor.

Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde Gösterimini Yapacak Filmler :

  • Rare Beasts & Ayrık Otları – Billie Piper
  • The Kingmaker & İpleri Elinde Tutan Kadın – Lauren Greenfield
  • Marona’s Fantastic Tale & Bir Köpeğin Fantastik Hikâyesi – Anca Damian
  • Monos – Alejandro Landes
  • The Truth & Saklı Gerçekler – Hirokazu Kore-eda
  • La Belle Epoque & Yeni Baştan – Nicholas Bedos
  • Parasite & Parazit – Bong Joon Ho

Toplamda 7 gün sürmesi beklenen 2019 Antalya Altın Portakal Film Festivali 26 Ekim Cumartesi günü başlayıp, 1 Kasım Cuma akşamı sona erecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ