MorTilki.Com

Merhaba Güzel Vatanım’dan Yeni Fragman Var!

Merhaba Güzel Vatanım’dan Yeni Fragman Var!

Türkiye’nin edebi değerlerinden yazar ve şair Nazım Hikmet ile usta yazar Ahmet Ümit’in hikayesinin konu alındığı Merhaba Güzel Vatanım vizyon için gün sayıyor. 1 Kasım’da gösterime girecek filmin merakla beklenen tanıtım fragmanı yayımlandı.

Filmde, unutulmaz şair Nazım Hikmet Ran ve Ahmet Ümit’in yollarının kesişmesiyle birlikte yaşanan olayları izleme şansını elde edeceğiz. 1980’li yıllara kısa bir bakış olarakta nitelendirebileceğimiz yapımda Ahmet Ümit’in, Nazım’ın yolundan gitmek üzere Moskova’ya doğru çıktığı yolculuğa şahit olacağız. Merak içinde beklenen filmin başrollerinde Yetkin Dikinciler ve Serkan Altıntaş’ı göreceğiz.

Bilindiği gibi hem Nazım hem de Ahmet Ümit hayatlarının bir dönemlerini Rusya’da geçirmişti. Merhaba Güzel Vatanım filminde bu önemli iki şahsiyetin, yaşadıkları dönemin etkisiyle nasıl birer yazara dönüştükleri seyirciye aktarılacak.

Cengiz Özkarabekir’in yönetmenlik koltuğunda oturduğu filmin senaryosunu ise Ahmet Ümit yazdı. Cem Erman’ın imzası bulunan filmin müzikleride dikkat çekiyor.

Merakla beklenen yapımın kadrosunda da hayli güçlü oyuncular yer alıyor. Yetkin Dikinciler, Serkan Altıntaş, Berna Laçin, Edis Atiker, Enes Kava, Adnan Kürkçü, İskender Bağcılar, Pelin Batu, Levent Üzümcü, Mehmet Tokat ve Kutay Şahin, Umut Beşkırma gibi oyuncuların performanslarını filmde görme şansımız olacak.

Merhaba Güzel Vatanım filmi 1 Kasım 2019 Cuma tarihinde sinema salonlarında yerini almış olacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ