MorTilki.Com

Disney’in Savaşçı Prensesi ‘Mulan’ Hakkında Merak Edilenler

Disney’in Savaşçı Prensesi ‘Mulan’ Hakkında Merak Edilenler

Disney, animasyondan sonra ilk kez savaşçı prensesini beyaz perdeye taşıyor. En çok beklenen filmler listesinde yerini alan ”Mulan” filminin tanıtım fragmanı yalnızca bir gün içinde 180 Milyonu aşkın izlendi. 2020 yılında vizyona girecek film için bir de Türkçe dublajlı tanıtım fragmanı yayımlandı.

Disney imzalı Mulan filminin tanıtım fragmanına yoğun ilgi gösterildi. Sadece bir gün içinde 180 Milyon izlenmeye ulaşan tanıtım fragmanı yapımcı şirket olan Disney‘de bayram havası yarattı. Kısa süre sonra Türkçe dublajlı fragmanıda yayımlanan film, Türkiye listelerinde de en çok beklenen filmler arasında.

Mulan filminin fragmanının izlenme oranı, dünyada en çok izlenen 7. film fragmanı olarak açıklandı. Filmin çekimleri şu anda devam etse de yapım için harcanacak toplam paranın 300 Milyon Dolar civarında olacağı söyleniyor.

Disney kurgusal prensesi Mulan filmiyle seyircisine aksiyon ve macera dolu bir tarih serüveni vaat ediyor. Birçok ünlü oyuncunun da rol aldığı Mulan filminin konusu ise şöyle;

Filmde yaşanılan olaylar günümüzden yüzlerce yıl önce Çin’de geçiyor. Bu tarihlerde kadınların tek görevi eşlerine sadakatla bağlı kalmak ve kusursuz hizmet emektir.  Bu yaşam tarzının kendisine uygun olmadığını düşünen asi karakterli kadın kahramanımız Mulan, ülkesinin Kuzeyliler tarafından saldırıya uğramasını fırsat görerek erkek kılığında savaşa katılır. Kendisini Hua Jun ismiyle erkek olarak tanıtan Mulan, harp günlerinde konutanınada gönlünü kaptırır. Kılıç ve ok kullanmaktaki başarısıyla kısa sürede dikkat çeken Mulan’ı hem aksiyon hem de romantik olaylar zinciri beklemektedir.

Rick Jaffa ve Amanda Silver‘in senaryosunu kaleme aldığı Mulan filminin oyuncu kadrosu da dikkat çeken isimlerden oluşuyor.

  • Yifei Liu – Mulan
  • Jason Scott Lee – Bori Khan
  • Donnie Yen – Komutan Tung
  • Li Gong – Xian Lang
  • Jet Li – İmparator
  • Rosalind Chao – Hua Li
  • Chen Tang – Yao
  • Doua Moua – Po
  • Yoson An – Chen Honghui
  • Xana Tang – Hua Xiu

Disney’in animasyondan uyarlama kadın kahramanının savaş maceralarını anlatan iddialı filmi Mulan, Türkiye sinemalarında 17 Nisan 2020 tarihinde seyirci karşısına çıkacak.

13 Mart 2020 son güncelleme : Disney, koronavirüs nedeniyle Mulan filminin vizyon tarihini henüz belirlenmeyen ileri bir tarihe erteledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ