MorTilki.Com

Testere Film Serisi Sıfırdan Başlayacak

Testere Film Serisi Sıfırdan Başlayacak

Korku sinemasında çığır açan zeki bir senaryo ürünü Testere filmi, 8 serinin ardından sıfırdan başlıyor. Eski konusuna bağlı kalınacak olan yeni Testere filminin vizyon tarihi belli oldu ancak ismi henüz açıklanmadı.

2004 Yılında çıkan Testere (Saw) filmini sırasıyla 2010 yılına kadar 7 film takip etti. 7 yıl ara verildikten sonra  2017 yılında Testere 8 Jigsaw Efsanesi isimli son filmide seyirciyle buluştu. Testere serisi o kadar tuttu ki her bir filmi bütçesinden yaklaşık 30 kat daha fazla hasılat elde etti. Sonuç olarak milyar dolarlık bir seri haline geldi. Serinin hayranları Testere 9’un çekilmesini beklerken yapımcılardan şaşırtan bir açıklama geldi ve filmin sıfırdan çekilmeye başlanacağını açıkladı.

Geçmişinde yaptığı bazı hatalar nedeniyle cezalandırılan insanların konusunu oluşturduğu film sıfırdan başlayacak. Yeniden başlayacak Testere serisinin yönetmenliğini Darren Bousman üstlenecek. Bousman, Testere 2, 3 ve 4 filmlerinde de yönetmenlik koltuğundaydı.

Ünlü yönetmen Darren Bousman Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımla Testere filminin sıfırdan başlayacağını ve çekimlerinin başlamak üzere olduğunu duyurdu. Filmin çekimleri Kanada ve Toronto’da yapılacak.

Filmin yönetim ekibinde değişiklik yok. Ancak Amerika’nın ünlü komedyeni Chris Rock yeni serinin senaryosunu kaleme alan kişi. Başarılı bir komedyenin böylesi ürpertici bir senaryoyu yazması birçok kişi tarafından şaşkınlıkla karşılandı.

Lionsgate ve Twisted Pictures‘ın yapımcılığını üstlendiği yeni seri için yapılan basın bülteninde ünlü komedyen Chris Rock bir açıklama yaptı:

Tüm zamanların en iyi hasılatını yapan Testere film serisini yeniden tasarlama kararı aldığımızda hepimiz heyecan içindeydik. Sonuç olarak film Lionsgate yapımın en başarılı serisini oluşturuyordu. Yeni Testere serisinde de kaliteden ödün vermeyeceğiz ve izleyenlere beyin fırtınası yaptırmaya devam edeceğiz.” dedi ve eski serinin konusuna bağlı kalacaklarını da sözlerine ekledi.

Henüz ismi belli olmayan Testere‘nin yeni versiyonu 15 Mayıs 2020 tarihinde sinemaseverler ile buluşacak.

6 Şubat 2020 Güncelleme : Filmin ismi Spiral : From the Book of Saw olarak belirlendi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ