MorTilki.Com

Birleşik Arap Emirlikleri’nin İlk Kadın Yönetmeninden Korku Filmi

Birleşik Arap Emirlikleri’nin İlk Kadın Yönetmeninden Korku Filmi

Aslen Dubai’li olan Birleşik Arap Emirlikleri’nin ilk kadın yönetmeni olan Nayla Al Khaja ”The Shadow” isimli korku filminin çekimlerine başladı. Kadın yönetmene Dubai Film ve Tv Komisyonu destek olacağını açıkladı.

Yapımcılığını Epic Films ve Senorita Films’in üstlendiği korku filmi The Shadow‘un çekimlerine başlandı. Filmin yönetmenliğini ise Birleşik Arap Emirlikleri’nin ilk kadın yönetmeni olarak tarihe adını yazdıran Nayla Al Khaja yapıyor. Filmle ilgili kısa açıklamalar yapan Dubai Film ve Tv Komisyonu (DFTC) sözcüsü, kadın yönetmene tam destek vereceklerini dile getirdi.

The Shadow filminin konusunu henüz 9 yaşında olan bir çocuğun paranormal olaylar yaşaması sonucu annesinin verdiği mücadeleyi ve gelişen ürkütücü olaylar zincirini seyirciye aktaracak. Filmin senaryosunun ise yaşanmış gerçek bir olaydan esinlenilerek beyazperdeye taşındığı söyleniyor.

Dünya Genelinde Kadın Yönetmenlerin Yüzde Beşi Korku Sektöründe

Dubai Film ve Televizyon Komisyonu sözcüsü, dünya genelindeki kadın yönetmenlerin yalnızca %5’lik kısmının korku filmleriyle ilgilendiğini söyledi ve ”Nayla Al Khaja gibi başarılı bir kadın yönetmeni desteklemekten gurur duyuyoruz. Onların yapacağı filmleri başarıya ulaştırmak için elimizden geleni yapacağız.” dedi.

41 Yaşındaki yönetmen Nayla Al Khaja ise konuşmasında korku film sektörüne neden girdiği sorusunu cevaplandırarak, ”Birleşik Arap Emirlikleri kadın yönetmen konusunda çok gerilerde. Daha zor konuları sinema sektöründe işleyerek, bu işe gönül vermeyi düşünen Arap kadınlara ilham olmak istiyorum” dedi.

Nayla Al Khaja Kimdir?

Nayla Al Khaja 7 Mart 1978 Dubai doğumludur. Birleşik Arap Emirlikleri’nin ilk kadın yönetmenidir ve ayrıca Dubai’deki ilk film kulübü olan The Scene Club’ın kurucusudur. The Neihgbour, Animal, Three gibi filmlerin yönetmenliğini yapmıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ