MorTilki.Com

2021 Oscar Ödül Töreni 2 Ay Ertelendi: Yeni Tarih 25 Nisan!

2021 Oscar Ödül Töreni 2 Ay Ertelendi: Yeni Tarih 25 Nisan!

Akademi Ödülleri veya popüler ismiyle Oscar, 2021 yılında 28 Şubat tarihinde verilecekti. Sürpriz bir gelişmeyle 2 ay ertelenen ödül töreninin yeni tarihi 25 Nisan 2021 olarak belirlendi.

2021 Oscar Ödül töreni  planlanandan 2 ay sonra düzenlenecek. Alınan bu karar, hiç şüphesiz pandemi sürecinde düzinelerce filmin vizyon tarihinin ertelenmesiyle yakından ilişkili. Diğer yandan, ödül sezonunun başlangıcı olarak görülen ve Mayıs ayında yapılması planlanan Cannes Film Festivali ve SXSW Festivali’nin de ertelenmesi Oscar tarihinin değişmesine neden olan etkenlerden.

Bilindiği gibi Oscar Ödülleri‘nin 92 yıllık bir geçmişi var. Oscar tarihinde bugüne dek yalnızca 3 kez tarih değişikliğine gidildi. İlk erteleme 1938 yılında Los Angeles’taki sel felaketi nedeniyle yapıldı. İkinci olarak 1968 yılında Afrikan Amerikalı olan din adamı Martin Luther King Jr.’ın suikastinden sonra Oscar tarihi değiştirildi. Üçüncü erteleme ise 1981 yılında ABD Başkanı Ronald Reagan suikast girişimi sonrası yapıldı. 2021 yılında yapılması planlanan 93. Akademi Ödülleri’nin ileri bir tarihe alınmasıyla bu sayı dörde çıkmış olacak.

Hatırlanacağı üzere Los Angeles’taki Dolby Tiyatrosu’nda düzenlenen 2020 Oscar Ödülleri sunucusuz gerçekleştirilmiş ve ilk kez İngilizce olmayan bir film ödüle layık görülmüştü. En iyi film: Parazit, En iyi erkek oyuncu: Joaquin Phoenix ”Joker”, En iyi yardımcı erkek oyuncu: Brad Pitt ”Once Upon a Time in Hollywood”, En iyi animasyon ise ”Oyuncak Hikayesi 4” seçilmişti.

Gelecek yıl 93. kez düzenlenecek Oscar Ödül Töreni (Akademi) 25 Nisan 2021 tarihinde yapılacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ