MorTilki.Com

Indiana Jones Sinema Tarihinin Gelmiş Geçmiş En Büyük Kahramanı Seçildi

Indiana Jones Sinema Tarihinin Gelmiş Geçmiş En Büyük Kahramanı Seçildi

Dünyanın en çok satan sinema dergisi Empire, yaptığı bir anketle sinema tarihinin gelmiş geçmiş en büyük kahramanlarını belirledi. Okuyucuların oylarıyla belirlenen listenin zirvesinde Akademi ve BAFTA ödüllü usta oyuncu Harrison Ford’un canlandırdığı Indiana Jones karakteri bulunuyor.

1989 yılından bu yana İngiltere’de yayım yapan dünyanın en çok satılan sinema dergilerinden Empire, tüm zamanların en büyük film kahramanlarını belirledi. Okuyucuların verdikleri oylarla belirlenen listenin birincisi, ünlü oyuncu Harrison Ford‘un canlandırdığı Indiana Jones oldu.

Derginin yaptığı açıklamada, okuyucuların Jones karakterini zirveye taşımasının nedeninin, karizması, başarılı kostümü, keskin zekası, cesareti ve onu daha inandırıcı kılan ve insan yapan kusurları olduğunun altı çizildi.

Listenin ikincisi Alien filmi: Ellen Ripley, üçüncüsü Casablanca filmi: Rick Blaine,  dördüncüsü ise Marvel Sinematik Evreni’nden Kara Panter oldu.

Ayrıca listenin ilk 10’una Terminatör: Sarah Connor, Geleceğe Dönüş: Marty McFly, Açlık Oyunları: Katniss Everdeen ve Beverly Hills Cop: Dedektif Axel Foley gibi meşhur karakterler girmeyi başardı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ