MorTilki.Com

Alacakaranlık Serisinin Yazarı Stephenie Meyer’den Devam Kitabı Geliyor: Midnigt Sun

Alacakaranlık Serisinin Yazarı Stephenie Meyer’den Devam Kitabı Geliyor: Midnigt Sun

Ünlü yazar Stephenie Meyer, 2005 ila 2008 yılları arasında yazdığı 4 serilik Alacakaranlık (Twilight) serisine yeni bir kitap daha ekliyor. ”Midnight Sun” isimli devam kitabı, Alacakaranlık’ı Edward’ın gözünden anlatacak.

Bilindiği gibi, ünlü yazar Stephenie Meyer 2005 yılında Alacakaranlık, 2006 yılında Yeniay, 2007 yılında Tutulma ve 2008 yılında Şafak Vakti isimli 4 roman yazmıştı. Sinemaya uyarlanan ve gişede de büyük başarılara imza atan bestseller kitap serisine şimdi bir yenisi daha ekleniyor. Serinin devamı niteliğinde olacak kitabın ismi Midnight Sun olacak ve kahramanımız Edward’ın gözünden yaşananları yeniden ele alacak.

5. Kitap İnternete Sızdırılmıştı

Aslına bakarsanız, Midnight Sun yeni yazılmış bir kitap değil. Stephenie Meyer, 2008 yılında Şafak Vakti’nden hemen sonra 5. kitabını kaleme almıştı ancak bir şekilde internete sızdırıldı ve basımından vazgeçildi.

Ünlü yazarın yaptığı açıklamaya göre, kitabın basımına karar verildi ve yakın bir tarihte okuyucuların beğenisine sunulacak. Tabii burada en çok merak edilen konu, 2008 yılında yazılan ancak basılmadan sızdırılan Midnight Sun ile yeni basılacak olanın aynı içeriğe sahip olup olmayacağı. Nitekim, kitabın internete sızdırılmasının ardından binlerce kişi okuma fırsatı bulmuştu. Aradan geçen 12 yıl içinde kitapta nasıl bir değişiklik olacağı merak konusu.

Midnight Sun Film Olacak mı?

Twilight roman serisinin beyazperdeye aktarılmasıyla birlikte rekor başarılar elde ettiğini hepimiz biliyoruz. Midnight Sun’ın filme uyarlanıp uyarlanmayacağı konusunda şu ana dek herhangi bir açıklama yapılmadı ancak serinin geçmişteki başarısını düşündüğümüzde, yapımcıların bu işe el atacağına kesin gözüyle bakabiliriz. Tabii bu arada başrollerimiz Robert Pattinson ve Kristen Stewart‘ın projeyi kabul etmeleri gerekiyor.

Alacakaranlık serisinin son kitabı olan Midnight Sun 4 Ağustos 2020 tarihinde piyasaya sürülerek okuyucuların beğenisine sunulacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ