MorTilki.Com

HBO, Koronavirüs Temalı Filmler İçin Kolları Sıvadı

HBO, Koronavirüs Temalı Filmler İçin Kolları Sıvadı

Dünya genelinde ”EvdeKal” çağrılarının yapıldığı şu günlerde HBO Avrupa, koronavirüs temalı kısa filmler için kolları sıvadı. Pandemi günlerini konu alacak olan filmler, yönetmenlerin evlerinde çekilecek ve ”Evde” (At Home) başlığıyla yayımlanacak.

Sinema salonlarının kapatıldığı ve festivallerin iptal edildiği şu günlerde çoğu insan evinde film izlemeyi tercih ediyor. Tabii bu durum en çok dijital platformların işine yaradı diyebiliriz. Bilindiği gibi, Netflix futbol temalı 11 yeni film ve diziyi yayına almıştı. Ardından, HBO birçok dizi ve filmi ücretsiz olarak erişime açtı. Son olarak, HBO Avrupa koronavirüs temalı kısa filmler çekme kararı aldı.

Pandemi günlerinin konu alındığı filmler için 5 ayrı İspanyol yönetmenle anlaşma sağlayan HBO, ”Evde” (At Home) başlığıyla paylaşacak. Kısa filmlerin çekimleri ise virüs nedeniyle tecrit edilen kişilerle işbirliği yapılarak yönetmenlerin evlerinde tamamlanacak. Bu doğrultuda, akıllı telefonlar ve el kameraları da dahil olmak üzere yönetmenlere birçok ekipman sağlandı.

Filmlerin yönetmenleri daha önce ünlü festivallerde ödül almış başarılı isimlerden oluşuyor. Canneseries TV Festivali’ni kazanan Perfect Life filminin yönetmeni Leticia Dolera, siyasi gerilim filmi ”The Candidate”i yönetmen koltuğunda oturan ve 2018 Toronto Uluslararası Film Festivali’nde Çağdaş Dünya Sineması bölümünde gösterime katılan Rodrigo Sorogoyen, Federico García Lorca’nın ”Blood Wedding” eserine dayanan, ”The Bride” filminin yönetmeni Paula Ortiz, ”10.000km” filmiyle Goyas’da en iyi yeni yönetmen ödülünü kazananan Carlos Marqués Marcet ve Malaga İspanyol Film Festivali’nde gösterilen ”Julia ist” ile alkış toplayan Elena Martin kısa filmlerin yönetmen koltuğunda oturacak.

Kısa filmler toplamda 5 seriden oluşacak, her bir bölümü farklı bir yönetmen çekecek ve bölümlerin uzunluğu 15’er dakika sürecek. Kısa süre sonra çekimlerine başlanacak olan seri, öncelikle İspanya’da ekrana gelecek. Daha sonra HBO Avrupa bölgelerinde yayımlanacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ