MorTilki.Com

Paramount Pictures, İki Yeni Transformers Filmi İçin Kolları Sıvadı

Paramount Pictures, İki Yeni Transformers Filmi İçin Kolları Sıvadı

Amerikan film yapım ve dağıtım şirketi Paramount Pictures, ”Transformers” serisine iki yeni film daha eklemek için çalışmalara başladı. Yeni Transformers filmlerinin senaryosuyla ilgili ünlü senaristlerle anlaşma sağlanarak filmler için ilk adım atılmış oldu.

Bilindiği gibi 2018 yılında gösterime giren Travis Knight yönetmenliğindeki ”Bumblebee” gişede büyük bir başarı yakalamıştı. Transformers serilerine nazaran daha küçük bir bütçeyle çekilmesine rağmen Bumblebee filmi, sürpriz başarılara imza atarak dünya çapında 465 Milyon hasılat yaptı. Son filmin bu başarısından sonra Paramount Pictures‘ın yeni filmler çekerek kazanılan ivmeyi sürdürmesi bekleniyordu. Nitekim beklenen oldu ve Amerikan yapım şirketi Paramount iki yeni transformers filminin senaryosu için kolları sıvadı.

İki yeni filmin senaryosu için iki ayrı senaristle anlaşma sağlandı. Buna göre, filmlerden birini Kral Arthur : Kılıç Efsanesi filminin senaryosunu yazan Joby Harold, diğer filmi ise İnanılmaz Örümcek Adam filminin senaryosunu kaleme alan James Vanderbilt yazacak.

Yeni filmlerin ismi ve konusu hakkında henüz net bir açıklama yapılmış değil ancak Bumblebee filminin devam niteliğinde olabileceği yüksek bir ihtimal. Şu an yazım aşamasında olan senaryoların tamamlanmasıyla birlikte filmlerin yönetmeni belli olacak ve kadroya yeni oyuncular dahil edilecek.

Transformers, 2007 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana Paramount’un en büyük yapımlarından biri oldu ve beş film boyunca dünya çapında 4 milyar dolardan fazla hasılat elde etti. 2017 yılında ”Transformers: The Last Knight” ın vizyona girmesinin ardından yönetmen Michael Bay, seriye yeni bir soluk getirecek önerilerde bulundu ve Paramount, Bumblebee filmini çekme kararı aldı. Bumblebee filminin fikir sahibi olmasına rağmen yönetmenliği Travis Knight yaptı.

İki yeni filmin yönetmenliğini Michael Bay’mi yoksa Travis Knight’mı yapacak henüz bilmiyoruz ancak ilerleyen günlerde autobotların aksiyon dolu yeni maceralarını soluksuz izleyeceğimiz kesin.

MorTilki.Com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ