MorTilki.Com

Rafadan Tayfa: Göbeklitepe Filmi Gişede Yeni Bir Rekora İmza Attı

Rafadan Tayfa: Göbeklitepe Filmi Gişede Yeni Bir Rekora İmza Attı

27 Aralık 2019 tarihinde gösterime giren, Şanlıurfa’nın Göbeklitepe bölgesindeki bir macerayı konu alan Rafadan Tayfa: Göbeklitepe isimli film, şimdiye kadar en çok izlenen animasyon filmi rekorunu kırdı…

Yakın bir tarihte keşfi yapılan Göbeklitepe, gizemli hikayesi ile bazı sinema ve dizi projelerine konu oldu. Bölgede gerçekleşen arkeoloji çalışmalar sonucu elde edilen bilgiler, insanlık medeniyetin ilk dönemleri hakkında birçok önemli bilgiyi açığa çıkarmıştı. Bu hikayeyi konu alan animasyon türündeki Rafadan Tayfa: Göbeklitepe, seyircilerin yoğun ilgisiyle karşılaşarak yeni bir rekora imza attı.

Çocuklar için özel olarak hazırlana film, Göbeklitepe’nin hikayesini eğlenceli ve ilgi çekici bir hikayeyle onlara öğretiyor. 4 hafta gibi kısa bir sürede 38.9 milyon TL gişe hasılatı elde eden film, 2 milyon 334 bin sinema izleyicisi tarafından seyredildi. Ortaya çıkan bu rakam, 2011 yılında yayınlanan Allah’ın Sadık Kulu: Barla isimli animasyon filminin kırdığı rekoru geride bıraktı.

Rafadan Tayfa: Göbeklitepe İzleyiciye Neyi Anlatıyor?

Ekibin Şanlıurfa’da bulunan üyesi Veysi, bölgede bulduğu ve üzerinde gizemli figürler bulunan bir siniyi araştırması için arkadaşlarına gönderir. Bunun haberini alan birtakım kötü niyetli kişiler peşine takılır ve telefon açarak arkadaşlarını bilgilendirir. Yaşanan bu olaylar Tayfa ekibini Göbeklitepe’ye getirir. Bölgede buluşan ekip, kendilerini bir anda gizemli ve şaşırtıcı bir maceranın içinde bulacaktır.

Bir önceki film olan Rafadan Tayfa: Dehliz Macerası, 31 hafta vizyonda kalmış ve 1 milyon 800 bin kişi tarafından izlenmişti. Yakın bir tarihte vizyona giren Rafadan Tayfa: Göbeklitepe, ara tatil döneminin henüz sona ermemiş olmamasının da etkisiyle 2.5 milyona yakın bir izlenme rakamına ulaşması bekleniyor.

MorTilki.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ