MorTilki.Com

IMDb Puanlarına Göre Hırsızlık Temalı En İyi Soygun Filmleri

IMDb Puanlarına Göre Hırsızlık Temalı En İyi Soygun Filmleri

Hırsızlardan oluşan bir ekip, kusursuz bir plan ve elde edilen baş döndürücü ganimet! Soygun filmleri dünyasına hoş geldiniz. Soygun filmleri her zaman Hollywood’un en beğenilen yapımları oldu ve gişede büyük başarılar elde etti. Stanley Kubrick, Quentin Tarantino ve Wes Anderson gibi ünlü yönetmenlerin ilk çıkışlarını bu tür filmlerle yapmış olmaları tesadüf değil. Peki ama en iyisi hangisi?

Hırsızlık temalı filmlerin çoğu, kanunları çiğneyerek zengin olan ancak dokunulmayan, öz güveni yüksek bir aktörün etrafında şekillenir. İster banka soygunu olsun ister altın veya başka bir şey, kahramanın rol gereği yaptıkları suç içeren illegal bir eylem olsa da seyirci yaşanan aksiyon dolu olayları izlemeyi sever. Bu da soygun filmlerinin popülaritesinin artmasının ve sürekli çekilmesinin en bariz sebebidir. Çoğu sinemasever gibi eğer siz de soygun filmlerini izlemekten keyif alıyorsanız, aşağıdaki listemize göz atmanızda fayda var. IMBd puanlarını göz önüne alarak en iyi soygun filmlerini derledik…

Başlangıç & Inception – 2010 (IMDb 8.8)

Christopher Nolan’ın efsanevi bilim kurgusu Başlangıç, 8.8 IMDb puanıyla listenin ilk sırasında. Film, klasik maddi materyalleri çalan hırsızların aksine, insanların zihinlerine girerek fikirlerini çalan veya yeni fikirler aşılamaya çalışan kahramanlarımızın hikayesini seyirciye aktarıyor.

Olağan Şüpheliler & The Usual Suspects – 1995 (IBDb 8.5)

Suç işlemek söz konusu olduğunda, birbirinden yetenekli 5 profesyonel sabıkalı apar topar gözaltına alınır. Hepside masum olduğunu söyleyen bu insanlardan acaba hangisi gerçek suçludur. Olağan Şüpheliler, izleyenleri ters köşe yaparak şaşkına çeviren nadir filmlerden.

Kapışma & Snatch – 2000 (IMDb 8.3)

Jason Statham ve Brad Pitt’in de oyuncu kadrosunda bulunduğu Kapışma filmi, boks sporuyla uğraşan kahramanlarımızın istemeden de olsa Londra’da kaybolan 80 karatlık bir elmas olayına dahil olmalarıyla birlikte gelişenleri konu ediniyor.

Ocean’s 11 & Ocean’s Eleven – 2001 (IMDb 7.8)

Yüksek güvenlik tedbirleri bulunan Las Vegas’taki aynı kişiye ait üç ayrı kumarhaneyi aynı gece soymak mümkün mü? Cezaevinden yeni tahliye olan Danny, ilk iş olarak kumarhane soygunu planlar. Bunun için en iyi ekibi kurmak ve kusursuz bir plan yapmak zorundadır.

Tam Gaz & Baby Driver – 2017 (IMDb 7.6)

Minyon tipli bir yüz ifadesi olan kahramanımız Baby müthiş araç kullanma yeteneğine sahiptir. Bu yeteneği sayesinde soyguncularla birlikte çalışmakta ve onlası suç mahalinden arabasıyla kaçırmaktadır. Tam Gaz filmi, aksiyon ve su türünde izlenmesi gereken yapımlardan.

İçerideki Adam & Inside Man – 2006 (IMDb 7.6)

İçerideki Adam, banka soygunu konusunda hayli yetenekli olan Dalton Russel ve Dedektif Frazier arasında şekillenen akıl oyunlarıyla dolu bir soygun filmi. Senaryosu zekice hazırlanmış bir film izlemek istiyorsanız Inside Man‘e bir şans verin.

Hırsızlar Şehri & The Town – 2010 (IMDb 7.5)

Banka soygunu gibi büyük vurgunlar yapmakta profesyonelce çalışan Doug ve ekibi acımasız oladukları kadar dikkatli hırsızlardır. En son soydukları bankanın müdiresi ile Doug’un aynı semtte oturması aralarında yeni bir aşkın başlamasına neden olur. Ancak bu ilişki işleri profesyonellikten uzaklaştıracak ve yakalanma risklerini ortaya çıkaracaktır.

Karınca Adam & Ant-Man – 2015 (IMDb 7.3)

Doktor Hank, son geliştirdiği özel kostüm sayesinde insanları karınca boyutuna kadar küçültebilmektedir. Kahramanımız Scott ise bu özel kıyafeti giyerek kötülere karşı mücadele başlatır.

Sihirbazlar Çetesi & Now You See Me – 2013 (IMDb 7.3)

Sihirbazlar çetesi olarak bilinen kahramanlarımız sıradışı illüzyon gösterileri yaparken aynı anda banka soyabilmektedir. Çete elemanlarını yakalamak isteyen bir FBI ajanı ekibin peşine düşer. Ancak bu iş düşündüğü kadar olmayacaktır. Sihirbazlar Çetesi, ters köşe yaparak izleyenlerini şaşırtan bir soygun filmi.

Banka İşi & The Bank Job – 2008 (IMDb 7.2)

Banka İşi filmi, günümüzden yaklaşık 40 yıl önce yaşanmış gerçek bir olaydan alıntılanarak sinemaya uyarlanmış. Başrolünde Jason Statham’ın oynadığı Banka İşi, izlenesi soygun filmlerinden.

Son Macera & Going in Style – 2017 (IMDb 6.6)

Hayatlarının son dönemlerini yaşayan 80’li yaşlardaki 3 kafadar emekli maaşıyla geçinmektedir. Ancak, aldıkları bu maaş onlara yetmeyince kahramanlarımız ilk ve son kez bir vurgun yapmaya karar verirler. İlerleyen yaşları ve hırsızlık konusunda tecrübelerinin olmayışı yaşlı kahramanlarımızın ilginç olaylar yaşamasına neden olur.

Kule Soygunu & Tower Heist – 2011 (IMDb 6.2)

Hırsızlık konusunda tecrübesi olmayan kahramanlarımız, lüks bir kulenin terasındaki milyarderlerin, emeklilik paralarını çaldıklarını keşfettiklerinde intikam için hazırlıklara başlarlar. Buna göre, terastaki milyarderleri soyarak hakları olanı geri almış olacaklardır.

Küçük Adam & Little Man – 2006 (IMDb 4.4)

Cüce bir mücevher hırsızı olan Calvin, uzun seneler boyunca hapis yatmış ve ardından tahliye edilmiştir. İlk iş olarak yeniden soygun girişiminde bulunur ancak bu kez işler istediği gibi gitmeyince, elması yeniden elde edebilmek amacıyla türlü komik olaylara dahil olur. Küçük Adam, IMDb puanı düşük olmasına rağmen keyifle izlenebilecek bir soygun, komedi filmi.

MorTilki.Com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ