MorTilki.Com

Michael Jackson’ın Hayatı Sinemaya Aktarılıyor

Michael Jackson’ın Hayatı Sinemaya Aktarılıyor

2009 yılında yaşamını yitiren Pop’un Kralı Michael Jackson’ın hayatı film oluyor. Bohemian Rhapsody filmiyle Freddie Mercury’nin yaşamının sinemaya aktarılmasından sonra Jackson’ın sansasyonel hayat hikayesini de ilerleyen günlerde beyazperdede izleyeceğiz.

Son yıllarda müzisyenlerin hayat hikayelerinin sinemaya aktarılmasına oldukça aşinayız. Bu tür biyografi filmleri ve belgeseller, gişede oldukça iyi hasılat yapmaya başladı. Tabii bu durum yapımcıların da gözünden kaçmıyor.

MorTilki.Com okuyucularının bildiği gibi Rock’n Roll’un Kralı Elvis Presley‘inde hayatı film olmuş ve vizyon tarihi açıklanmıştı. Son olarak, Rami Melek’in başrolünde bulunduğu Bohemian Rhapsody’in En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Kurgu dallarında Oscar ödülü almasının ardından yapımcılar bu kez de Michael Jackson‘ın sansasyonel yaşantısına odaklandı.

Söylentilere göre Michael Jackson’ın hayatının anlatılacağı filmin senaryosunu John Logan kaleme alacak. Logan daha önce Hugo, Yaratık : Covenant, Koryalanus Faciası, Göklerin Hakimi filmlerinin ve Penny Dreadful dizisinin senaryolarını yazmıştı. Graham King ise projenin yapımcılığını üstlenecek.

Pop’un Kralı’nın hayat hikayesinin bir bölümü geçtiğimiz yıl belgeselde konu olmuştu. Gerçekliği doğrulanmayan bilgilere göre, Jackson bir çiftlikte çocukları misafir ediyor ve bu esnada onları taciz ediyordu. Çekilen belgeselde bu çocukların konuşmalarına yer verilmişti. 50 yaşında yaşamını yitiren ünlü şarkıcının yeni çekilecek filminde tam olarak nasıl bir konu işleneceği ise henüz bilinmiyor. Ayrıca filmin vizyon tarihi ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ