MorTilki.Com

Siğil Neden Çıkar, Nasıl Geçer? Siğilin Bitkisel Çözümleri

Siğil Neden Çıkar, Nasıl Geçer? Siğilin Bitkisel Çözümleri

Yaygın olarak görülmekte olan cilt hastalıklardan siğil, kişiden kişiye bulaşan ve kötü bir görüntü oluşturan bulaşıcı bir cilt sorunudur. Vücudun; el, yüz ve ayak gibi birçok bölgesinde farklı büyüklükte şişkinlikler şeklinde ortaya çıkmaktadır. 

Nadir olarak ağrı, kızarıklık ve kaşıntı gibi sorunlara neden olan siğiller çoğunlukla zararsızdır. Ancak vücudun el ve yüz gibi görünen yerlerinde çıkınca estetik açıdan rahatsız edici bir görüntü meydana gelir. Bu cilt sorunu hakkında merak edilen; siğilin oluşma nedenlerini ve siğilden doğal yollarla kurtulmanın yollarını sizler için kaleme aldık.

Siğiller Neden Çıkar?

HPV adlı bir virüs sonucu ortaya çıkan siğiller, en fazla bağışıklık sistemi düşük olan kişilerde ortaya çıkmaktadır. Savunmasız düşen bağışıklık sistemi nedeniyle enfeksiyonların bulaşma riski daha yüksektir.

  • Siğil olan bir kişiyle temas sonrası bulaşabilir.
  • Kişisel eşyaların başkalarıyla ortak kullanımı.
  • Hastalıklar ve beslenme bozukluğu gibi çeşitli nedenlerle bağışıklık sistemin zayıf düşmesi.

Siğil Bulaşıcı Mıdır?

Oldukça hızlı bulaşan siğiller, sadece doğrudan temas yoluyla bulaşmakla kalmıyor, tıraş makinesi ve havlu gibi çeşitli kişisel malzemelerin ortak kullanımı sonucu da dolaylı bir şekilde de bulaşabiliyor. Bu yüzden, vücudunun herhangi bir yerinde siğil bulunan kişilerle yakın temastan kaçınmalı ve eşyalarınızı birlikte kullanmamanız gerekir.

Temas veya dolaylı yoldan başka birine bulaşan siğil virüsü, bir ay ile sekiz ay gibi bir sürede ortaya çıkabilmektedir. Cildin çeşitli yerlerinde buluna açık yaralar, siğil virüsünün daha hızlı bir şekilde bulaşmasına neden olur. Bu nedenden dolayı, vücudunuzun herhangi bir yerinde yara varken birçok insanın birlikte kullandığı havuz ve hamam gibi alanlardan uzak durmanız gerekmektedir. Ayrıca vücudunuzun herhangi bir yerindeki siğil, vücuttaki başka bölgelere de bulaşarak çoğalabilir.

Siğili En Etkili ve Hızlı Şekilde Ortadan Kaldıran Doğal Yöntemler

Limon ve Sarımsak Kürü

Siğillerin iz kalmadan ve hızlı bir biçimde ortadan kalkmasını istiyorsanız bu yöntemi düzenli bir şekilde uygulayabilirsiniz. 

Bir diş sarımsağı ezin ve yarım limonun suyunu sıkarak karıştırın. Karışımı on dakika beklettikten sonra doğrudan siğilin bulunduğu bölgeye uygulayın. Üzerini yara bandıyla kaparak geceden sabaha kadar bekletin. Sabah uyanınca bölgeyi yıkayın ve kurulayın.

Çay Ağacı Yağı Yöntemi

Siğillerin çıkmasına neden olan enfeksiyonu ortadan kaldıran çay ağacı yağı, kuvvetli bir antiseptik özelliğe sahiptir. İki yemek kaşığı suyun içine üç damla çay ağacı yağı damlatın. Bu karışımı siğilin üzerine sürün ve kuruyana kadar bekletin. Aynı yöntemi gün içinde 4 defa uygulayarak siğil probleminden hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Elma Sirkesi İle Siğilden Kurtulmak

Siğillerin çözümü için yaygın olarak kullanılan yöntemlerden birisi de elma sirkesidir. Elma sirkesinin içeriğindeki asidik özellik sayesinde siğillerden kolayca kurtulmanız mümkün.

Ufak bir parça pamuğu elma sirkesine batırın. Bu pamuğu gece yatmadan önce siğilin üzerine yerleştirdikten sonra, yara bandı yarımıyla düşmemesi için sarın. Sabah pamuğu çıkarın ve bölgeyi yıkadıktan sonra kurulayın. Bu yöntemi bir hafta süreyle aynı şekilde tekrarlayarak siğil sorununu çözebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ