MorTilki.Com

Defne Sabunu Ne İşe Yarar? Doğal Antibakteriyel Özelliğe Sahip Defne Sabununun Faydaları

Defne Sabunu Ne İşe Yarar? Doğal Antibakteriyel Özelliğe Sahip Defne Sabununun Faydaları

Defne ağacının yapraklarında bulunan yağın çeşitli işlemlerden geçirilmesi sonucu elde edilen defne sabunu, birçok cilt hastalığının iyileşmesine katıda bulunuyor. Özellikle mantar, sedef, egzama ve akne gibi yaygın görülen cilt problemlerinin iyileşmesinde önemli etkiye sahiptir. Aynı zamanda saçlarda oluşan kepek ve diğer saç derisi rahatsızlıkları için de yaygın şekilde kullanılmaktadır.

Defne sabunun içeriğindeki doğal antibakteriyel özellik, cildi mikroplardan arındırır ve rahatlatır. Geçmiş yıllardan günümüze dek cilt sorunlarından muzdarip olan birçok kişinin kullandığı ve fayda gördüğü defne sabunu, saç dökülmeleri için de tavsiye edilmektedir.

Defne Sabunu Ne İşe Yarar? Hangi Cilt Hastalıklarında Kullanılır?

Akne, sivilce, egzama ve sedef gibi yaygın görülen cilt hastalıklarının iyileşmesinde önemli rol oynar.

Mantar enfeksiyonları, defne sabunun antibakteriyel özelliği sayesinde önemli ölçüde azalır ve zamanla ortadan kalkar.

Ciltte oluşan yara ve tahrişlerin iyileşmesinde etkilidir. Cilt derisinin eski sağlığına dönme sürecini hızlandırır.

Saç derisinde meydana gelen kepek sorununu çözer. Düzenli şekilde kullanıldığında saç dökülmesini önler.

Tıraş sırasında erkeklerin cildinde meydana gelen tahrişi giderici etkisi bulunur. Tıraştan sonra kullanılırsa cildin yağ dengesini düzenler ve ciltteki tahrişi kısa sürede iyileştirir.

Cildin nefes almasını engelleyen gözenek tıkanmalarını açıcı etkisi bulunur. Defne sabunun kullanımından sonra gözenekler açılarak cildin nem ve yağ dengesi sağlıklı hale gelir.

Defne sabunu ile yıkanan saçlar gür ve daha dolgun bir görünüm kazanır.

Çabuk deforme olan hassas cilt tiplerinin yağ dengesini düzenler ve cildin daha sağlıklı olmasına yardımcı olur.

Defne Sabunu Nasıl Kullanılır?

Defne sabununu kullanmadan önce bilinmesi gerek bazı noktalar bulunur. Öncelikle kullanacağınız bölgeyi temizlemeniz gerekmektedir. Saç ve saç derisi için kullanılmadan önce saçın durulanarak diğer maddelerden arındırılması gerekmektedir. Yüz ve cilt için kullanmadan önce de, yüzünüzü ılık suyla yıkayarak makyaj ve diğer kalıntıları giderdikten sonra defne sabunu kullanmalısınız. Kullanım sonrası bölgenin iyice durulanması ve sabun kalıntılarının cildinizde kalmamasına özen göstermelisiniz.

Defne Sabunu Hangi Cilt Tipleri İçin Uygundur?

Defne sabununun kullanımı sonrası ciltte kuruma görülmektedir. Bu nedenle kuru cilde sahip olanların her gün kullanması önerilmemektedir. Haftada iki defa kullanılması kuru ciltler için tavsiye edilen en uygun kullanım sıklığıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ