MorTilki.Com

Boy Uzaması İçin Ne Yemeli? İbrahim Saraçoğlu Çocuklarda Boy Uzatma Kürü

Boy Uzaması İçin Ne Yemeli? İbrahim Saraçoğlu Çocuklarda Boy Uzatma Kürü

Çocukların ve gençlerin yeterince boylarının uzamaması sık karşılaşılan bir durum. 12 – 21 yaş aralığındaki çocuklar ve ergen gençlerin boylarının daha hızlı büyümesini sağlayacak besinlerin olduğu söyleniyor. Peki ama bu mümkün mü? İbrahim Saraçoğlu katıldığı bir Tv programında boy kısalığından muzdarip kişilere deva olacak kürü açıkladı.

Sık karşılaşılan boy kısalığı psikolojik olarak takıntılı hale gelebilmekte ve çeşitli sorunlara neden olabilmektedir. Bu sorunu gidermek için ebeveyler çeşitli çözüm yolları arıyor. Bu bağlamda biz de Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu‘nun çocuk ve gençlere yönelik boy uzatan kürünü paylaşmak istedik.

İbrahim Saraçoğlu, kız çocuklarının adet olmasından sonra boylarının uzamayacağı düşüncesinin tamamiyle yanlış olduğunu vurgularken, 21 yaşına kadar hem erkek hem de kızlarda boy uzamasının mümkün olacağını söylüyor. Tabii bunun için beslenme konusunda dikkat edilmesi gereken bir nokta var…

Boy Uzaması İçin Ne Yenmeli?

Boy uzamasını sağlayan en önemli kaynağın oligomer protein olduğunu açıklayan Saraçoğlu, bu proteinin kefal, torik, uskumru ve palamut balıklarının sırt kısmındaki siyah etlerinde olduğunun altını çiziyor. Bu balıkların ızgarası yapıldığında, derisinin hemen altında gördüğümüz bu siyah kısım boy uzamasında hayati rol oynuyor. Balıkların sırtlarındaki bu siyah et, tadından dolayı pek tercih edilmiyor ancak konu boy uzaması olunca bu siyah etin muhakkak tüketilmesi gerekiyor.

Boy kısalığı sorunu yüzünden doktora gibip, parmak ucundaki epifizlerin kapandığını ve artık boy uzamasının gerçekleşmeyeceği yanıtını alan kişilerde bile balıklardaki siyah etin uzamayı sağlayacağını dile getiriyor.

Boy Uzaması İçin Balıkların Siyah Eti Ne Sıklıkta Yenmeli?

Boy uzaması için bu balıklar haftada 3 gün olmak şartıyla, 1 yıl boyunca düzenli olarak tüketilmesi gerekiyor. Balığı her mevsimde bulamayacağınızı düşünüyorsanız da, bol bulunan mevsiminde fazla olarak alınıp temizlenip buzluğa koyarak sonrasında düzenli olarak çocuklarınıza yedirebilirsiniz.

Boy Uzaması İçin Ne İçilmeli?

Çocuk ve gençlerde boy uzamasını sağlamak için kefal, torik, uskumru gibi balıkların sırtında bulunan siyah eti tüketmenin yanında, melisa çayının içilmesi de fayda sağlamaktadır. Melisa çayı haftada 1 gün, 1 bardak içilmelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ