MorTilki.Com

Saçları Hızlı ve Sağlıklı Bir Şekilde Uzatan Doğal Yöntemler

Saçları Hızlı ve Sağlıklı Bir Şekilde Uzatan Doğal Yöntemler

İmaj değişikliği ve çeşitli nedenlerden dolayı kısalan saçları doğal yöntemler kullanarak sağlıklı ve hızlı bir şekilde yeniden uzatmak mümkün. Şunu unutmayalım ki, kısa saçların mucize gibi bir anda uzaması imkansızdır. Ancak saçların uzama evresini hızlandıran bazı pratik yöntemlerden faydalanarak, daha kısa sürede uzun saçlara sahip olabilirsiniz.

Saç Diplerindeki Kan Dolaşımını Hızlandırmak

Saç diplerindeki kan dolaşımının düzenli olması saç sağlığı ile doğrudan etkilidir. Saçlarınızın diplerine iki günde bir defa olmak üze dairesel hareketlerle masaj yaparak bölgedeki kan dolaşımını hızlandırabilirsiniz. Yapacağınız bu masaj, görevini yerine getirmekte zorluk çeken hücrelerin yeniden işlevsel hale gelmesini sağlar.

Duştan Sonra Saçlara Soğuk Su Uygulaması

Her banyodan sonra kısa bir sürede olsa saçlarınıza soğuk su uygulayın. Bu yöntem ile sıcaklıktan kaynaklanan deformeyi engeller ve saçlarınızın ihtiyacı olan nem saça hapsedilmiş olur. Şunu da unutmayalım ki, aşırı sıcak su ile yıkanan saçlar güçsüz bir hale gelir ve yıpranır.

Saçlara Güç Kazandıran Lavanta Kürü

Lavantanın saçları güçlendiren özelliğinden faydalanmak ister misiniz? Cevabınız evetse, 2 bardak sıcak suyun içine bir yemek kaşığı lavanta ekleyin ve demlenmesini bekleyin. Hazırladığınız lavanta kürünü ılık suya ilave ederek duştan çıkmadan önce bu karışımla saçlarınızı durulayın. Bu yöntem cansız saçlara güç vererek mis gibi kokmasını sağlar.

Saç Uçlarındaki Kırıkları Kestirin

Saçların gücünü yeniden toplaması için, belirli zaman aralıklarıyla az da olsa kesilmeye ihtiyaç duyar. Korkmanıza gerek yok! Sadece saçlarınızın uç kısımlarında oluşan kırıkları aldırmanız bile bu formül için yeterlidir. Sağlıklı saçların daha kolay uzayabileceğini aklınızdan çıkarmayın.

Bol Su İçin ve Beslenmenize Dikkat Edin

Nem, saçların güçlü olmasını ve hızlı uzamasını sağlayan temel ihtiyaçların başında gelir. Günlük en az 1,5 litre su içmeye çalışın. Tüketilen yeterli miktardaki su, saç derisine, cildinize ve saç tellerine nem kazandırarak sağlıklı, ışıl ışıl olmasını sağlar. 

Günlük beslenme alışkanlıklarınızda C ve B vitamini, protein içeren gıdalara öncelik verin. Proteinli gıdaların içerisinde saç dökülmelerine engel olan Biotin bulunur. E vitamini kan akışını düzenleyerek saç köklerinin sağlıklı olmasını sağlar. C vitamini de vücudun ihtiyacı olan kolajeni salgılar ve saç diplerindeki cilt daha güçlü bir hale gelir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ