MorTilki.Com

Yanlış Kıyafet Seçimi Sonucu Oluşan Sağlık Sorunları

Yanlış Kıyafet Seçimi Sonucu Oluşan Sağlık Sorunları

Alışkanlık haline getirilen yanlış kıyafet tercihleri sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilir. Yanlış kıyafet kullanımı sadece fiziksel rahatsızlıklar vermekle kalmayıp, bazı sağlık sorunlarına da neden olabilmektedir. İşte kıyafet seçiminde sık yapılan hatalar ve sağlık üzerindeki olumsuz etkileri.

Parmak Arası Terliklerin Uzun Süre Giyilmesi

Özellikle tatil bölgelerinde en çok tercih edilen parmak arası terlikler ayaklarınıza hiçbir destek vermez. Destek alamayan ayak kasları baskı altına alınır ve ayaklarda ağrı oluşmaya başlar. Bu nedenden dolayı bütün yaz boyunca parmak arası terlikler kullanılmamalıdır. Parmak arası terlikler yerine ayaklarınıza destek veren diğer terlik modellerini tercih edebilirsiniz.

Aşırı Dar Pantolonlar

Sırf estetik açıdan güzel göründüğü için zorlanarak giyilen dar pantolonlar, sindirim sorunları ve mide problemlerinin önemli bir nedeni olarak gösterilebilir. Bu gibi sağlık sorunları ile karşılaşmamak için pantolon seçimi önemlidir. Giydiğiniz pantolonların doğru ölçülerde olduğunu anlamak için iki parmak boşluk kalmasına dikkat etmelisiniz.

Yanlış Ölçülerde Sütyen Kullanımı

Omuz ve sırt bölgenizde sürekli ağrılar meydana geliyorsa, bunun nedenlerinden birisi de yanlış sütyen seçimi olabilir. Giydiğiniz sütyenin ölçülerinin yanlış olması ciddi sırt ve omuz ağrılarına neden olabilir. Sütyen almadan önce doğru ölçüm yaparak alın ve giydikten sonra sırt bandının yatay pozisyonda durmasına dikkat edin.

Parmakları Sıkan Yüksek Topuklu Ayakkabılar

Yüksek topuklu ve dar ayakkabı giymek zamanla ayaktaki kemiklerin şeklini bozabilir. Ayrıca diz ve bel ağrısına da neden olabilmektedir. Eğer çeşitli nedenlerden dolayı sürekli bu tarz ayakkabılar giymek zorundaysanız, en azından günün sonunda rahat bir ayakkabı ile değiştirerek ayaklarınızın dinlenmesini sağlamalısınız. Giydiğiniz topuklu ayakkabının ucu ile en uzun parmağınız arasında 2 cm boşluk olmasına dikkat ediniz.

Nefes Almayı Zorlaştıran Dar Gömlekler

Elastik özelliği olmayan dar gömlekler nefes darlığı şikayetine neden olabiliyor. Gömlek tercihlerinizde, düğmelerin arasındaki boşluklarda taşma oluşmamasına ve üzerinizde olabildiğince düz durmasına dikkat etmelisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ