MorTilki.Com

Uzun Süre Tokluk Hissi Vererek Kilo Vermeye Yardımcı Olan Besinler

Uzun Süre Tokluk Hissi Vererek Kilo Vermeye Yardımcı Olan Besinler

Düzenli şekilde besleniyor fakat çabuk acıkıyorsanız nedeni öğünlerde tükettiğiniz yanlış besinler olabilir. Uzun süre tok hissetmenizi sağlayan doğru yiyecekleri tercih ederek bu dertten kurtulabilirsiniz. Bazı besinlerin açlığı bastırma etkisinden faydalanarak, sürekli yemek yeme isteğinizi dizginleyerek kilo vermeyi kolaylaştırabilirsiniz.

Protein Kaynağı Yumurta Tokluk Hissi Verir Mi?

Yumurtanın önemli bir protein kaynağı olduğu çoğumuz tarafından bilinmektedir. Hatta anne sütünden sonra en önemli protein kaynağının yumurta olduğu bilimsel araştırmalar ile kanıtlanmıştır. Kahvaltı sırasında bir adet haşlanmış yumurta yiyerek, hem zinde ve dinç bir gün geçirebilir hem de açlık hissinizi bastırabilirsiniz. Eğer yumurtayı yağda pişirip yemeyi tercih edenlerdenseniz, zeytinyağı ve sebze ile omlet şeklinde tüketebilirsiniz.

Yulaf Ezmesi Tok Tutar Mı?

Yulaf ezmesi düşür kalorilidir ve besleyicidir. Birkaç kaşık yulaf ezmesinin besin değeri bir dilim ekmek ile eşit sayılabilir. Yoğurt ya da sütün içerisine yulaf ezmesi katarak tüketebilirsiniz. Ayrıca yulaf ezmesi, fındık, badem, ceviz ve süt karışımı ile yapılan bir kahvaltı uzun süre tok kalmanızı sağlar.

Avokado ve Zeytinyağı Gibi Doymamış Yağ Grubu Besinlerinin Tüketimi

Ceviz, fındık, badem, fıstık, avokado gibi kabuklu yemişler ve zeytinyağı doymamış yağ grubuna dahil olan besinlerdendir. Metabolizma için gerekli olan yağın bir bölümü doymamış yağ bulunduran besinler ile karşılanırsa kilo vermek daha kolay bir hale gelmektedir. Tüketilen salataların içerisine avokado ve bir kaşık zeytinyağı ilave ederek daha uzun süre tok hissedebilirsiniz.

Yarım Yağlı Süt ve Yoğurt

Tam yağlı olarak satılan yoğurt ve süt yerine, yarım yağlı olarak marketlerin şarküteri bölümünde satılan ürünleri tercih etmeniz daha faydalıdır. Protein deposu olan bu gıdalar iştahınızı bastırmakta etkilidir ve uzun süre tok tutma özelliğine sahiptirler.

Açlık Krizlerine Engel Olan Tarçın

Tarçının kan şekerini düzenleme ve iştah azaltma etkisi bulunur. Yatmadan önce bir bardak sütün içerisine bir çubuk tarçın koyarak tüketirseniz, sabah uyandığınız zaman açlık krizi yaşamazsınız ve yağlarınızı daha  kolay yakabilirsiniz. Gün içerisinde tükettiğiniz yoğurdun içine de toz tarçın ilave ederek yiyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ