MorTilki.Com

Filtre Kahve Kilo Vermeye Yardımcı Olur Mu? Kahve Kilo Verdirir Mi?

Filtre Kahve Kilo Vermeye Yardımcı Olur Mu? Kahve Kilo Verdirir Mi?

Birçok insanın güne zinde başlamak için günün ilk saatlerinde içtikleri kahvenin, dünya üzerindeki tüketim oranı son derece yüksektir. En çok tüketilen kahve çeşitlerinden birisi olan filtre kahveler, uygun miktarda tüketildiği zaman kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Kahvenin içinde bulunan kafein maddesi baş ağrısı, hafif şekilde görülen depresyon gibi sorunlara iyi geldiği bilinmektedir. Ancak filtre kahvenin kilo vermeye yardımcı olduğu çok kişi tarafından bilinmez.

Filtre Kahvenin İçindeki Bileşenler Kilo Vermeye Yardımcı Oluyor

Siyah kahvenin içerisinde bulunan klorojenik asit bileşeni kilo kaybından önemli rol oynar. Yemekler sonra tüketilen siyah kahvenin içindeki klorojenik asit vücutta bulunan glikoz üretimini azaltır ve yeni yağ hücrelerinin üretilmesini yavaşlatır.

Bu özelliğin sadece klorojenik asit ile kafein bakımından zengin olan siyah kahve için geçerli olduğu bilinmelidir. Aynı zamanda kahvenin içerisine katılan krema veya süt gibi maddeler, siyah kahvenin kilo vermeyi sağlayan özelliğini kaybetmesine neden olur.

Kahvenin Açlığı Bastırma Özelliği Bulunur

Siyah kahvede bulunan kafeinin açlığı bastırıcı etkisi bulunur. Kafeinin metabolik aktiviteyi uyarması ile birlikte enerji artar ve açlık hissi bastırılır. Aynı zamanda sade şekilde içilen kahvede oldukça düşük bir kalori miktarı bulunur. Ancak kahveye krema ve şeker eklenirse kalori miktarı yükselir.

Sade Kahve, Aktif Halde Olmanızı Sağlayarak Fazla Kaloriyi Yakmanıza Yardımcı Olur

Filtre kahve tüketimi ile metabolik aktivite uyarılır ve kişi aktif hale gelerek daha çok kalori yakmaya başlar. Bu şekilde daha fazla kalori yakılarak kilo vermek daha kolay bir hale gelir. Ayrıca spora başlamadan önce siyah kahve içerek daha fazla kalori yakabilirsiniz.

Vücutta Atık Sıvı Birikmesine Engeller

Filtre kahve geçici kilo kaybına oldukça etkilidir. Siyah kahve tüketenler idrara daha sık çıkarak, vücuttaki atık suyu daha kolay atarlar ve vücutlarında su birikmez. 

Kilo vermek için vücutta bulunan yağ miktarının azalması gerekmektedir. Siyah kahve sadece fazla kalori yakmanızı sağlayarak kilo vermeye yardımcı olur.

*Hiçbir besin veya içecek aşırı şekilde tüketilmemelidir. Kahve aşırı tüketildiği zaman hipertansiyon gibi yan etkiler gösterebilir. Bu nedenle, günde 2 bardaktan fazla tüketilmemesi tavsiye edilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ