MorTilki.Com

Güneş Yanıkları En Hızlı Nasıl Geçer? Zeytinyağı Güneş Yanıklarına İyi Gelir Mi?

Güneş Yanıkları En Hızlı Nasıl Geçer? Zeytinyağı Güneş Yanıklarına İyi Gelir Mi?

Sıcak yaz aylarında güneşin altında gerçekleştirilen aktiviteler esnasında vücudumuz farkında olmadan güneşin zararlı ışınlarına maruz kalabilmektedir. Güneşin altındayken herhangi bir önlem alınmadığı zaman güneşin zararlı etkileri sonucu güneş yanıkları oluşabilmektedir. Vücutta oluşan bu sancılı yanıklar sonucu tatilimiz kötü bir hal alarak kabusa dönüşebilir. Oluşan güneş yanıklarını doğal yöntemler ile iyileştirmek mümkün. Zeytinyağı ve farklı yöntemler ile güneş yanıklarını geçirmenin yollarını sizler için hazırladık.

Güneş yanıkları kendini hemen belli etmez. Güneşin zararlı ışınlarının neden olduğu yanık, ağrı ve kabarcıklar güneşlendikten 2 veya 4 saat sonra etkisini göstermeye başlar ve tedavi edilmezse günler boyu devam eder. Sadece kızarıklık oluştuysa birinci derece, kızarıklık ile beraber su dolu kabarcıklar da oluşmuşsa ikince derece güneş yanıklardır.

Zeytinyağı Nemlendirici Özelliği Sayesinde Güneş Yanıklarını Geçiriyor

Zeytinyağı Nemlendirici Özelliği Sayesinde Güneş Yanıklarını Geçiriyor

Mutfaklarımızdan eksik etmediğimiz zeytinyağı güneş yanıkları için oldukça etkili. Vücudunuzda oluşan güneş yanıklarının hızlı bir şekilde iyileşmesi için zeytinyağı sürebilirsiniz. Güneşten yanan cildin ihtiyacı olan nemi sağlayan zeytinyağı güneş yanıklarını hızlı bir şekilde geçirmektedir. Güneş yanıklarının olduğu bölgeye sürülen zeytinyağının 20-30 dakika bekletilmesi yeterlidir.

Ilık Su İle Duş Almayı İhmal Etmeyin

Güneş Yanığı Sonrası Ilık Su İle Duş Almayı İhmal Etmeyin

Vücudunda güneş yanığı oluşanlar ılık su kullanarak günün çeşitli saatlerinde duş almalıdır. Duş sırasında kullanılan ılık su, güneş yanığı olan bölgelerdeki aşırı sıcaklığın düşmesine yardımcı olur. Ilık duş sırasında lavanta yağı kullanmak vücut ısısın düşürülmesi için etkilidir.

Güneş Yanığı Sonucu Oluşan Kabarcıkları Patlatmayın

Güneş Yanığı Sonucu Oluşan Kabarcıkları Patlatmayın

Güneşlenmek için güneş ışınlarının en dik geldiği öğlen saatlerini seçtiyseniz vücudunuzda aşırı derecede yanıklar oluşmuş olabilir. Aşırı yanık sonucu vücutta kabarcıklar oluşabilmektedir. Oluşan bu güneş kabarcıklarının patlatılmaması gerekir. Kabarcıkları patlatarak enfeksiyon kapmasına sebep olabilirsiniz. Güneş yanığı sonucu kabarcık oluşan bölgeleri temiz tutmanız ve o bölgeye hassas davranmanız gerekmektedir.

Yoğurt İle, Güneş Yanığı Acılarını Azaltabilirsiniz!

Yoğurt İle, Güneş Yanığı Acılarını Azaltabilirsiniz!

Güneş yanıklarını geçirmek için kullanılan yöntemlerden en yaygın olanı yoğurttur. Yoğurdun, güneşten yanmış ciltte oluşan ağrıyı ferahlatıcı etkisi bulunmaktadır. İçerisinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde güneş yanığı olan cildi nemlendirir ve ağrıyı azaltır. Güneş yanıklarının üzerine sürülen yoğurdu 15 dakika beklettikten sonra bol su ile durulayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ