MorTilki.Com

Ağrı Kesici Kullanmadan Ağrıları Dindiren Doğal Yöntemler

Ağrı Kesici Kullanmadan Ağrıları Dindiren Doğal Yöntemler

Vücudun çeşitli bölgelerinde meydana gelen ağrıları dindirmek için doğal yöntemler bulunmaktadır. Ağrı sırasında ihtiyaç duyulup kullanılan ilaçların zararları ve yan etkileri birçoğumuz tarafından bilinir. Doğal yöntemlerden faydalanarak, baş ağrısı, diş ağrısı ve boğaz ağrısı gibi birçok ağrıyı hafifletmek ve gidermek mümkün.

Ağrı kesici kullanmak, vücudunun bir yerinde ağrı oluşan bazı insanlar için alışkanlık haline gelmiştir. Gereksiz durumlardaki ağrı kesici kullanımı böbrekler başta olmak vücuda zarar verebilmektedir. Ağrı kesicilerin neden olduğu zararların önüne geçmek için alternatif doğal yöntemler kullanılabilir. İşte ağrıları dindiren doğal yöntemler…

Bademin Ağrılar Üzerindeki Etkisi

Bademin Ağrılar Üzerindeki Etkisi

Badem, içerisinde bulundurduğu kalsiyum, fosfor, demir ve E vitamini açısından oldukça zengin ve doğal bir şifa kaynağıdır. Böbrek, idrar yolları ve mesanede oluşan iltihaplar için faydalıdır. Ayrıca baş ağrısı, böbrek ve karaciğer ağrılarını hafifletmektedir.

Çilek Hangi Ağrılar İçin İyi Geliyor?

Çilek Hangi Ağrılar İçin İyi Geliyor?

Çilek, içerisinde bulundurduğu potasyum, demir, sodyum, magnezyum gibi bileşenler sayesinde birçok ağrıya iyi gelen bir şifa kaynağıdır. Çilek diş etlerini sağlıklı ve güçlü bir hale getirir, diş taşı oluşumunu engeller, ağızda oluşan kötü kokuları engeller ve boğaz ağrılarına iyi gelir. Aynı zamanda bağırsak, idrar yolları ve böbrek problemleri için etkilidir.

Kırmızı Acı Biber Faydalı Mı?

Kırmızı Acı Biber Faydalı Mı?

Kırmızı acı biberin içerisinde bulunmakta olan ‘capsaicin’ vücudun direncini arttırır ve doğal bir ağrı kesici haline getirir. Bu özellik sayesinde grip mikrobu ile savaşır ve vücudu dirençli bir hale getirir. Ayrıca kanserli hücrelerin yok olmasına da yardımcıdır. 

Diş Ağrıları İçin Karanfil

Diş Ağrıları İçin Karanfil

Karanfil ve karanfil yağı diş ağrıları için en çok kullanılan bitkisel yöntemlerden biridir. Karanfilin uyuşturma özelliği 30 dakika gibi sürede diş ağrılarını hafifletmektedir. Aynı zamanda karanfil tomurcuklarının çeşitli ağız hastalıklarının oluşumunu engelleme özelliği bulunmaktadır.

Soğuk Su İle Elleri Yıkamak

Soğuk Su İle Elleri Yıkamak

Soğuk şekilde ellere uygulanan suyun kan dolaşımını arttırma özelliği vardır. Ellerinizi soğuk suda bir süre bekletmek veya soğuk su ile yıkamak baş ağrılarını dindiren doğal ve etkili bir yöntemdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ