MorTilki.Com

Acısız ve Sağlıklı Bir Şekilde Bronzlaşmak İçin Öneriler

Acısız ve Sağlıklı Bir Şekilde Bronzlaşmak İçin Öneriler

Sıcak yaz günlerinde bronz bir tene ve ışıl ışıl parlayan sağlıklı bir cilde sahip olmak mümkün. Güneşin zararlı etkilerinden korunarak, ciddi güneş yanıklarına ve cilt hastalıklarına sebebiyet vermeden sağlık bir şekilde bronzlaşmak için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunuyor. İşte sağlıklı bir şekilde bronz tene sahip olmak için bilinmesi gerekenler.

Sağlıklı Bir Şekilde Bronzlaşmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Güneş Işınlarının Tehlikeli Olduğu Saatler

Sıcak yaz günlerinde güneş ışınlarının en tehlikeli olduğu saatler 11:00 ve 15:00 arasıdır. Bu saatlerde güneş ışınları vücuda dik bir şekilde temas eder. Bu nedenle belirtilen saatlerde güneşe çıkmaktan kaçınmalıdır.

Kısa Sürede Bronzlaşma Fikrini Unutun

Tatildeyken kısa bir sürede bronz bir tene sahip olma düşüncesi yanlıştır. Bunun yerine her gün kısa süreler seçilerek yavaş yavaş bronzlaşmak daha doğru ve sağlıklı olan yöntemdir. Uzun bir süre güneşte kalmak, kızarık, acı veren hatta su toplayan bir cilde sahip olmanıza neden olur.

Bronzlaşmak İçin Solaryumu Tercih Etmeyin

Bazıları bronzlaşmak için solaryumu tercih etmektedir. Bu son derece yanlış bir davranıştır. Solaryum, ten rengi koyu ya da açık fark etmeksizin cilde zarar vermektedir.

Hareketsiz Kalmaktan Kaçının

Güneş altında hareketsiz durmaktan kaçının. Sağlıklı bronzlaşma için hareket etmek önemlidir. Sahilde kumlara uzanıp güneşlenmek yerine çeşitli aktivitelere yönelin. Hareket ederseniz vücudunuzun her bölgesi eşit bir şekilde bronzlaşır.

Güneş Koruyu Kremler ve Faktörlerin Önemi

Güneş koruyucu kremleri kullanmayı ihmal etmeyin. Güneşlenirken cilt yapınıza uygun güneş kremini seçmeniz gerekmektedir. Güneş koruyucu kremler 10 ve 50 faktör arasında değişmektedir. Cilt yapısı hassas ve açık tenli olan kişiler ilk etapta yüksek faktörlü güneş kremlerini tercih etmeli, ilerleyen günlerde düşük faktörlü kremlere geçmelidir. Bu yöntem ile sağlıklı ve acısız bir şekilde bronz tene kavuşmak mümkün.

Doğru Güneş Yağı Seçimi

Bronz bir tene sahip olmak için yaygın olarak kullanılan güneş yağlarının içeriği de önemlidir. Sağlıklı ve daha iyi bronzluk için güneş yağlarının içeriğinde hindistan cevizi, kakao ve havuç bulunmasına dikkat edin.

Güneş Sonrası Kremleri

Güneş sonrası kremleri ciltte güneşlenme sonrası oluşan soyulma gibi sorunların önüne geçmektedir. Bu nedenlerden dolayı duş aldıktan sonra güneş sonrası kremini vücudunuza iyice yedirerek sürmeniz önemlidir.

Aşırı Hassas Cilt ve Bronzlaşma

Çok hassas bir cilt yapısına sahipseniz tatilden önce bir dermatoloğa danışmak gerekebilir. Dermatoloğun tavsiyelerine uyarak güzel ve sağlıklı bir tatil geçirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ