MorTilki.Com

Dolaşım Sistemini Güçlendiren Buzlu Ayak Banyosu Nasıl Yapılır?

Dolaşım Sistemini Güçlendiren Buzlu Ayak Banyosu Nasıl Yapılır?

Çok fazla sayıda sinir uçları bulunan ayaklar vücuttaki en çok yorulan kısımlardan birisidir. Ayaklarımızın tabanında bulunan sinir uçları vücudumuzu önemli derecede etkiler. Bu nedenlerden dolayı ayaklarımız için uygulayabileceğimiz buzlu su banyosu çeşitli sağlık sorunları açısından faydalıdır. İşte buzlu ayak banyosu hakkında merak edilenler…

Ayaklara uygulanan buzlu su banyosu dolaşım sistemi için oldukça faydalıdır. Bu yöntem dolaşım sistemine yardımcı olarak, damarlarda dolaşan kanın kalbe ilerlemesinde kolaylık sağlar.

Bu yöntemi 15 gün düzenli şekilde uygulayarak olumlu sonuçlar almanız mümkün. Buzlu ayak banyosu için en uygun zaman yatmadan öncedir. Yatmadan önce uygulanırsa yorulan ayaklarınız dinlenmiş olur ve etkileri daha hızlı hissedilir.

Buzlu Ayak Banyosu İçin Hangi Malzemeler Gerekiyor?

Ayaklarınızın içine sığabileceği bir kova veya küvet, 20 adet buz küpü ve su.

Buzlu Ayak Banyosu Nasıl Uygulanıyor?

Hazırladığınız buz küplerini suyun içine atın ve su soğuyana kadar ayaklarınızı suya sokmayın. Su iyice soğuduktan sonra ayaklarınızı suyun içine tamamen sokun. İlk anlarda acı hissetmeniz normaldir. Ayaklarınız bir süre sonra buzlu suyun içinde ısınmaya başlayacaktır. Ayaklarınızı anlatılan şekilde 15 saniye kadar bekletmek yeterlidir.

Buzlu Ayak Banyosunun Faydaları?

Uygulaması son derece kolay olan bu yöntem vücudun daha rahat oksijen almasını sağlar. Başta kemikler olmak üzere bütün organlar ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri daha kolay bir şekilde temin eder.

Diğer bir faydası ise, vücudun bakteri ve mikroplara karşı savunmasını önemli derece arttırmasıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ