MorTilki.Com

Eksik Dişleri Olanları Bekleyen Sağlık Sorunları

Eksik Dişleri Olanları Bekleyen Sağlık Sorunları

Birçok insan tarafından önemsenmeyen eksik dişler, ciddi sağlık sorunlarına neden olabiliyor. Eksik dişler hem diğer dişlere zarar veriyor hem de bazı sağlık sorunlarını tetikliyor. Uzmanlar bu gibi durumların önüne geçmek için diş tedavilerinin önemsenmesi gerektiğini belirtiyor. İşte uzmanlar tarafından belirtilen, eksik diş problemi olanların karşılaşabileceği sağlık sorunları…

Çiğneme Fonksiyonu Azalıyor

Eksik Dişler Çiğneme Fonksiyonu Azalıyor

Ağızda bulunan eksik dişler yanında bulunan diğer dişlerin eğri bir hal almasına neden oluyor. Sağlam karşıt dişlerin oluşan bu boşluklara uzanması mümkün olmadığı için çiğneme fonksiyonu tam yerine getirilemiyor.

Dudak ve Yanakların Çökmesine Neden Oluyor

Eksik Diş Dudak ve Yanakların Çökmesine Neden Oluyor

Eksik dişler ön kısımda ise, kişide çeşitli özgüven sorunlarına yol açıyor. Bu durum yüzünden gülümsemek ve konuşmaktan çekinen bazı kişiler sosyal ilişkilerinde zorluklar yaşıyor. Dudak ve yanak bölgelerinde çöküntülere neden olan eksik dişler, daha yaşlı ve zayıf bir yüz görüntüsüne neden oluyor.

Diğer Sağlam Dişleri de Kaybetme Riski Ortaya Çıkıyor

Eksik Dişler Diğer Sağlam Dişleri de Kaybetme Riskini Ortaya Çıkarıyor

Eksik dişin olduğu bölgelerde çürüme işlemi daha kolay ilerliyor. Hassas ve korumasız hale gelen bölgede diş eti iltihabı, çürüme ve hassasiyet meydana gelerek diş kaybı riski artıyor.

Çene Eklemlerinde Ağrı ve Kilitlenme Meydana Geliyor

Eksik Dişler Çene Eklemlerinde Ağrı ve Kilitlenme Meydana Getiriyor

Ağızdaki eksik dişler nedeniyle çiğneme işlevi bozuluyor. Tek taraflı bir çiğneme oluştuğu için, çene bölgesinde bulunan eklemlerde kilitlenme, ağrı gibi sorunlar meydana geliyor.

Mide Rahatsızlıkları Olan Ülser ve Gastrit Problemlerine Neden Oluyor

Eksik Dişler Mide Rahatsızlıkları Olan Ülser ve Gastrit Problemlerine Neden Oluyor

Eksik dişlerin yol açtığı çiğneme problemi nedeniyle besinler yeterli şekilde öğütülemiyor. Büyük parçalar halinde yutulan yiyecekler şişkinlik, hazımsızlık, ülser ve gastrit gibi mide problemlerini tetikliyor.

Eksik Dişler Kilo Almaya Sebep Olabiliyor

Eksik Dişler Kilo Almaya Sebep Olabiliyor

Eksik dişler sonucu meydana gelen çiğneme sorunları kilo alınmasına neden olabiliyor. Yeterli şekilde çiğnenmeden yutulan besinler yüzünden fazla kilo problemi ortaya çıkabiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ