MorTilki.Com

Güneş Lekeleri ve Sivilce İzleri Nasıl Geçer? İbrahim Saraçoğlu Lavanta Kürü

Güneş Lekeleri ve Sivilce İzleri Nasıl Geçer? İbrahim Saraçoğlu Lavanta Kürü

Sivilce izleri ve güneş lekeleri erkek-kadın farketmeksizin çoğu insanın ortak sorunu. İyi haber şu ki bu sinir bozucu lekelerden kurtulmanın çok basit bir yolu var. Şifalı bitkilerler kullanarak doğal tedavi yöntemleriyle insanların derdine derman olan biyoteknoloji ve mikrobiyoloji uzmanı Profesör İbrahim Saraçoğlu güneş lekeleri ve sivilce izlerini geçiren basit lavanta kürünü açıkladı.

Ergenlik dönemi başta olmak üzere sivilce ve akne sorunu her yaşta olabiliyor. Sivilceler kısa zaman sonra geçiyor ancak çoğu insanın cildinde iz bırakabiliyor. Diğer yandan yaz aylarında özellikle açık tenli insanlarda güneşlenme sonrası güneş lekeleri oluşabiliyor.

Cildimizde kalıcı olduğunu düşündüğümüz bu leke ve izleri geçirmenin oldukça kolay ve doğal bir yolu var. Katıldığı bir programda Lavanta kürünü açıklayan Profesör Saraçoğlu, Lavanta kürü ile kısa süre içinde bu izlerden kurtulmanın mümkün olduğunu açıkladı ve lavantanın faydaları hakkında bilgi verdi.

Güneş Lekeleri ve Sivilce İzlerini Geçiren Lavanta Kürü Hazırlanışı

  • 1.5 Su bardağı suyu kaynatın.
  • Kaynayan sunun içine 1 tatlı kaşığı lavanta atın ve kapağını kapatın.
  • Fokurdayarak kaynamayacak şekilde, ocağın ateşini mümkün olduğu kadar kısın.
  • 10 Dakika boyunca çok kısık ateşte demlenmeye bırakın.
  • Ocaktan aldığınız demlenen lavantayı süzün.
  • Akşam yemeklerden 2 saat sonra ya da yatmadan 1 saat önce 1 su bardağı için.
  • 2 Hafta boyunca her akşam bu kürü uygulayın, daha sonra 2 hafta ara verin.
  • Cildinizdeki lekelerin durumuna göre bu şekilde 2 hafta devam-2 hafta ara şeklinde kullanın.

Lavantanın ciltteki lekelere karşı iyileştirici etkisi olduğundan bahseden İbrahim Saraçoğlu bu mucizevi bitkinin diğer faydalarına da konuşmasında yer verdi. Evlere mikrop girmesini engellemek için salonunuzda lavanta çiçeği yetiştirin, eğer yetiştiremiyorsanız 200-300 gr lavanta alıp tencerede kaynatırken kapağını açın. Bu sayede havadaki tüm mikroplar yok olacak dedi. Diğer yandan grip salgınlarına karşı da evde lavanta yetiştirmenin önemini vurguladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ