MorTilki.Com

Açlık Otu Nedir? Açlık Otu İle Zayıflama Çayı Hazırlanışı

Açlık Otu Nedir? Açlık Otu İle Zayıflama Çayı Hazırlanışı

Açlık otu en çok Afrika kıtası bölgesinde yetişmektedir. Ülkemizde deve gözü veya açlık otu gibi isimler ile bilinir. Açlık otunun ülkemizde kullanılmaya başlaması çok eski tarihlere dayanır ve eski dönemlerde sindirim rahatsızlığı olanlar için kullanılmaktaydı. Günümüzde tok tutma özelliği sayesinde zayıflama alanında da kullanılmaktadır. Açlık otunun sadece çay olarak tüketilmesi gerekmektedir. Peki zayıflamak için açlık otu çayı nasıl yapılır?

Açlık Otu Çayının Yapılışı

Cezveye 2 bardak ılık içme suyu eklenir ve suyun içerisine 10 yaprak açlık otu ilave edilir. Ocakta 5 dakika kaynatıldıktan sonra 3 dakika kadar dinlendirilir ve süzme işlemi uygulandıktan sonra içilir. Hazırlanan açlık otu çayı içilirken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Açlık otu çayı 12 saate bir defa, 24 saate ise iki defa tüketilmelidir. Tüketilen toplam miktar bir cezve dolusu olmalıdır.

Açlık Otu Çayının Ne Gibi Faydaları Vardır?

Açlık otu çayı, sindirim sistemi üzerinde oldukça etkilidir. Tok tutucu özelliği sayesinde zayıflama alanında son derece etkilidir. Yağ yakıcı ve mideyi rahatlatma özelliği bulunur. Vücutta bulunan yağları eriterek yeni yağ oluşumunun önüne geçer. Alternatif tıp uzmanları tarafından tansiyonu dengelemek için kullanılmaktadır. Açlık otu çayı, böbreklerde oluşan kum ve taşların düşürülmesi için faydalıdır. Bağırsak sisteminde oluşan parazitleri yok emek içinde etkileri bulunur.

Açlık Otu Çayının Yan Etkileri Bulunur Mu?

Açlık otu çayının tüketimi sırasında aşırıya kaçılmaması önerilir. Günümüzde bilinen bir yan etkisi olmamasına rağmen, kullanan bazı insanlarda ishal sorunu görülebilmektedir. Açlık otu çayını tüketmeden önce alerji testi yaptırmak ve bir hekime danışmak sağlığınız açısından önemlidir. Çok güçlü etkileri bulunan açlık otu çayının, haftada bir bardak şeklinde tüketilmesi uzmanlar tarafından önerilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ