MorTilki.Com

Sarımsağın Saçlara Faydası Var Mı? Sarımsak Saça Nasıl Uygulanır?

Sarımsağın Saçlara Faydası Var Mı? Sarımsak Saça Nasıl Uygulanır?

İçerisinde bulundurduğu vitamin ve mineraller bakımından insan sağlığı açısından birçok faydası bulunan sarımsak, saç sağlığı için de oldukça etkilidir. Sarımsak vücutta oluşan enfeksiyonlar, soğuk algınlığı, kalp ve damar sağlığı gibi birçok alanda oldukça yararlıdır. Bu faydalarının yanı sıra, sarımsağın saç dökülmelerine iyi geldiği ve yeni saç oluşumlarında da olumlu etkileri olduğu bilinmektedir.

 

Sarımsağın Saç İçin Faydaları Nelerdir?

Doğal bir antibiyotik türü olan sarımsak, saçlara uygulandığında birçok saç probleminin ortadan kalkmasına sebep olur. Saç derisi ve saç telleri için de faydalıdır. En çok karşılaşılan saç sorunlarından birisi olan kepek oluşumuna karşı oldukça etkilidir. Saçkıran sorunu ile karşılaşan insanların da sarımsak ile bu hastalıktan kurtulmaktadır.

Yeni çıkmakta olan saç tellerinin daha güçlü ve sağlıklı büyümesini sağlar. Yıpranmış ve kırık oluşmuş saçların onarılması için de olumlu etkilerinin olduğu bilinmektedir.

Sarımsak Saçlara Uygulanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sarımsağın saç tellerine değil de saç derisine uygulanması gerekmektedir. Saç derisine uygulandığı zaman saç telleri de olumlu sonuçlardan etkilenmektedir. Sarımsağı saça uygularken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, uygulamanın düzenli bir şekilde yapılmasıdır. Düzenli uygulanmadığı zaman beklenen sonuçlar elde edilememektedir.

Sarımsak Saçlarda Nasıl Bir Etki Oluşturur?

Sarımsak saç derisine uygulandığı zaman saçlar parlak bir yapıya sahip olur. Saç kökleri güçlendiği için saç dökülmeleri ortadan kalkar ve gür ve sağlıklı saçlara kavuşmanızı sağlar.

Saça Sürülecek Sarımsak Maskesi Nasıl Hazırlanır ve Nasıl Sürülür?

Saça sürülecek sarımsak karışımı hazırlanırken ilk olarak kabukları soyulmalıdır. Karışım için 3 veya 4 adet sarımsak yeterli olacaktır. Sarımsakları ezebilir veya blenderden geçirebilirsiniz. Ezilen sarımsaklar suyu ile beraber saç derisine uygulanmalıdır. Saç derisinin bütün bölgelerine sürülmelidir. 

Hazırladığınız sarımsak karışımına bir miktar süt veya zeytinyağı ekleyerek de saçlarınıza uygulayabilirsiniz. İlave ettiğiniz süt saçlarda oluşan kırıkların ve yıpranmış görüntünün yok olmasına yardımcı olur. Zeytinyağı ise, saç derisini besler, baştaki kan akışını hızlandırarak saçların hızlı uzamasına yardımcı olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ