MorTilki.Com

Sarımsak Basura İyi Gelir mi? Sarımsakla Hemoroid Tedavisi

Sarımsak Basura İyi Gelir mi? Sarımsakla Hemoroid Tedavisi

Halk arasında basur olarak bilinen hemoroid, rahatsız edici ve ağrı veren sinir bozucu bir rahatsızlık. Kimse bu konu hakkında konuşmayı ve şikayetini dillendirmeyi istemez ancak ne yazık ki çözümünü arayıp bulmaktan başka yapabileceğiniz bir şey yok. Aksi halde, yaşam kalitenizi düşüren acılı günlerin sizi beklediğini söyleyebiliriz…

Hemoroid veya yaygın bilinen diğer ismiyle basur, anüs ve rektal bölgedeki damarların şişmesi ile karakterize çok yaygın görülen anorektal tıbbi bir durumdur. Kabızlık, hamilelik, uygun olmayan beslenme alışkanlıkları veya bağırsak hareketleri sırasında zorlanma nedeniyle oluşabilir.

Basur dahil tüm hastalıkların çözümü, öncelikli olarak bilimsel tıp ve doktorların önereceği tedavilerden geçer. Ancak gerçek şu ki, söz konusu hemoroid olduğunda çoğu insan utanıyor ve doktora gitmek istemiyor. Sonuç olarak, doğal basur tedavilerinin yollarını arıyor veya bilinçsizce krem kullanıyor. Eğer sizinde durumunuz buysa iyi haber, evinizin mahremiyetinde sarımsakla basurdan kurtulmanız mümkün. Aşağıda, basur için sarımsak nasıl kullanılır? ve sarımsakla hemoroid tedavisi nasıl yapılır? Gibi merak edilen soruların yanıtlarını bulacaksınız.

Basur Tedavisinde Sarımsağın Faydaları

  • Sarımsak, güçlü bir anti-enflamatuar ajandır ve hemoroiddeki iltihabı azaltır.
  • Sarımsağın güçlü antibiyotik etkileri, hemoroid semptomlarını artırabilecek mikropları öldürür.
  • Kan damarlarının gevşemesini sağlayarak kan basıncını düşürür.
  • Kan damarlarını güçlendirir.
  • Sarımsağın söz konusu noktaya uygulanması, kanın o bölgedeki sistemik dolaşımını teşvik eder.
  • Zararlı serbest radikalleri temizleyen bir ajandır.

Hemoroid Tedavisinde Sarımsak Nasıl Kullanılır?

Basurdan kurtulmak için sarımsağı birkaç farklı şekilde uygulayabilirsiniz. Bunlar, sarımsağı kaynatıp suyunu kullanmak, döverek ezilmiş halini sürmek ve fitil şeklinde anüsten içeri sokmayı içerir. Önemli olan şey, sarımsağın  çiğ olarak kullanılmasıdır.

Sarımsak suyu kullanımı: 3 – 4 diş sarımsağı doğrayın ve bir bardak suda 10 dakika kaynatın. Sarımsak parçalarını süzün ve ılımasını bekleyin. Temiz bir bezi bu su ile ıslatın ve hemoroidi yatıştırmak için anüsünüze sürün. Kurumaya başladığında aynı işlemi tekrarlayın.

Sarımsak suyu ile basur tedavisi için bir diğer yöntem de oturma banyosudur. Avuç dolusu sarımsağı soyun ve 2 litre suda 10 dakika boyunca kaynatın. Süzdükten sonra geniş bir leğene suyu boşaltıp üzerinde 10 ila 15 dakika oturun.

Sarımsağın ezerek kullanımı: Birkaç diş sarımsağı soyup havanda dövün ve basurlu bölgeye sürün. Ek olarak, Hindistan cevizi yağınız varsa birkaç damla yağ ile dövülmüş sarımsağı ile karıştırıp uygulamanız daha etkili sonuç verir. Kaşıntı ve ağrı şikayetleriniz geçene kadar uygulamaya devam edin.

Sarımsağın fitil olarak kullanımı: Bir fitil gibi sarımsağı kullanabilirsiniz. Bu yöntem için küçük bir diş sarımsağı soyun. Üzerindeki kağıt gibi olan ince zarı soymayı ihmal etmeyin. Zeytinyağı gibi doğal yağlardan birkaç damla kullanmanız uygulama esnasında işinizi kolaylaştıracaktır. Gece uyumadan önce anüs bölgenizden küçük bir diş sarımsağı sokun ve bu şekilde uyuyun.

Basur İçin Çoban Çantası Bitkisel Kürü

Sarımsağın dışında basur için kullanabileceğiniz bir diğer doğal içerik ise çoban çantası bitkisidir. 1 tutam çoban çantası bitkisini 1 bardak su ile 5 dakika boyunca kısık ateşte kaynatın. 5 dakikanın sonunda ocaktan indirin, süzün ve suyunu için. Çoban çantası kürünü, 1 ay boyunca her akşam yemeğinden 2 saat sonra 1 bardak olmak şartıyla için.

Basur şikayeti olan biriyseniz, günde 1 fincandan fazla kahve içmeyin. Acı ve baharatlı yiyeceklerden uzak durun. Kabız olmamak için uygun beslenin ve yemeklerden hemen sonra tatlı ve meyve tüketmeyin. Ayrıca, basura önlem amaçlı yemeklerden önce bir tutam dere otu yemeniz iyi gelecektir.

Daha fazla bilgi için İbrahim Saraçoğlu’nun çoban çantası çayı kürünün yer aldığı aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ