MorTilki.Com

Dişlerinizi Kolay Bir Şekilde Beyazlatmak İçin Doğal Tarifler

Dişlerinizi Kolay Bir Şekilde Beyazlatmak İçin Doğal Tarifler

Sağlıklı ve bakımlı dişler insan sağlığı ve sosyal yaşam açısından son derece önemli bir konudur. Dişlerimiz fazla kafein ve sigara tüketimi gibi alışkanlıklar yüzünden zarar görebilmektedir. Ayrıca diş bakımları düzenli bir şekilde yapılmadığı zaman diş plakları da oluşabilmektedir. Diş doktoruna gitmeden evde uygulayabileceğiniz kolay yöntemler ile plaksız, beyaz dişlere sahip olabilirsiniz.

Portakal Kabuğu

Portakal kabuğu diş minesi temizliğinde son derece etkilidir. Portakal yedikten sonra kabukları ile dişlerinizi birkaç dakika ovalayarak su ile durulayın. Portakal kabuğu, dişte oluşan lekeleri önler, bakterileri önleme konusunda yardımcı olur, dişleri beyazlatır.

Doğal Diş Macunu Hazırlayın

Kısa bir sürede beyaz, parlak ve sağlıklı dişlere sahip olmak için; yarım fincan karbonat, 1 çorba kaşığı aloe vera, 4 çorba kaşığı gliserin ve 1 çorba kaşığı limon yağını karıştırıp, elde edeceğiniz bu karışım ile dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.

Karbonat ve Tuz

Karbonatın dişler üzerindeki beyazlatıcı etkisi çoğumuz tarafından bilinir. Diş fırçanızı ıslatıp, 1 çorba kaşığı karbonat ve 1 çorba kaşığı tuzu fırçanın üzerine dökerek dişlerinizi fırçalayın.

C Vitaminli Diş Maskesi Hazırlayın

İçerisinde C vitamini bulunduran meyve ve sebzeler ile hazırlayacağınız diş maskesi, diş plaklarının önüne geçmek için kolay ve hızlı bir yöntemdir. Bir miktar çilek, domates ve portakalı ezip bir karışım hazırlayın. Hazırlanan bu karışımı dişlerinize koyup 5 dakika kadar beklettikten sonra durulayın. Bu yöntem ağzınızdaki bakterileri yok eder ve nefesinizi tazelemekte yardımcı olur.

Susam Çiğnemek

Bir avuç dolusu susamı birkaç dakika çiğneyin ve yutmadan geri çıkarın. Bu yöntem dişlerinizi temizler ve diş plaklarını yok edilmesine yardımcı olur.

Sirke ve Tuz Karışımı

2 yemek kaşığı sirke ile, 1 yemek kaşığı tuzu su ile karıştırıp gargara yaptıktan sonra yutmadan tükürün. Tamamen doğal olan bu yöntem dişlerinize bir zarar vermeden temizleyecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ