MorTilki.Com

4 Egzersiz Hareketi İle Tüm Vücudunuz Çalışsın

4 Egzersiz Hareketi İle Tüm Vücudunuz Çalışsın

Spor yapmak ve fit bir görünüme sahip olmak istiyorsunuz fakat vaktiniz mi az? Spor salonlarına gitmek için zaman bulamayan insanlardansanız bu egzersiz hareketleri tam size göre. Egzersiz programınıza dahil edeceğiniz bu 4 egzersiz hareketi ile, karın, kalça, kol ve bacak bölgelerinizi aynı anda çalıştırabilirsiniz.

 

Kolları Kaldırarak Şınav Hareketi

Bu harekete şınav pozisyonunda başlamalısınız. Kollarınız omuzların altında hizalanacak şekilde pozisyon alın. Ayaklarınızı ise kalça genişliğinden daha az olacak bir şekilde aralık bırakın. Sol kolunuzu kaldırıp ağırlığımızı da sağ yöne doğru verin. Sağ kolunuzu kaldırıp ağırlığınızı sol tarafa vererek hareketi seri bir şekilde 10 defa tekrarlıyoruz.

 

Şınav Pozisyonunda Tırmanma Hareketi

Düz şınav pozisyonunda harekete başlayın.  İlk olarak sağ bacağınızı arkanızdan mümkün olduğu kadar yükseltin. Sonra bacağınızı indirerek  sol dizinize doğru içe çekin ve çapraz konuma getirin. Ayağınızı başlangıç pozisyonuna getirdikten sonra hareketi tekrarlayın. Her iki bacağınız için de 2 x 10 hareket şeklinde tekrar etmenizi tavsiye ederiz.

 

Üç Yönlü Hamle Hareketi

Ellerinizi belinize koyup ayakta düz bir pozisyonda harekete başlayın. Sağ ayağınız ile ileriye hamle yaparak bir adım atın ve belinizi ve üst bedeninizi sağa ve sola doğru çevirin. Başlangıç pozisyonuna döndükten sonra sağ tarafa hamle yaparak squat pozisyonuna geçin. Son olarak başa dönün ve bu defa geriye bir hamle yapıp tekrar üst bedeninizi iki tarafa doğru çevirip başlangıç pozisyonuna dönün. Üç setten oluşan bu hareketi her bacak için 10 defa tekrar etmenizi tavsiye ederiz.

 

Sandalyede Kol, Karın ve Bacak Çalıştırma Hareketi

Bu hareket için bir sandalyeye ihtiyaç duyuyoruz. Hareketin başlangıçında sandalyeyi arka tarafınıza doğru yerleştirin. Bacaklarınızı ileriye doğru uzatıp sadece topuklarınız yere değecek şekilde pozisyon alın. Kollarınızı büküp kalçanızı aşağıya doğru indirin ve başlangıç pozisyonuna tekrar dönün. Sadece topuk kısmı yere temas eden sol ayağınızı olabildiği kadar yukarı kaldırın. Bacağınızı yere değdirmeden ilk seti tamamladıktan sonra diğer bacağa geçiniz. Bu hareketi bacağınızı yere değdirmeden 10 defa tekrar etmenizi öneririz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ