MorTilki.Com

Pembe Estetik Nedir? Diş Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Pembe Estetik Nedir? Diş Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Öz güvenin anahtarı, pozitif enerjinin başlangıcı, kelimelerin duygu ile birleşmesi ve mutluluğun yüze olan yansımasıdır gülümseme. Özgürce gülümseyebilmek için ise sağlıklı diş ve diş etleri olmazsa olmazlardandır. Özellikle diş etinin fazla görünür olması gülümsemeye engel olurken, kişilerde özgüven kaybına yol açabilir.

Sağlıklı diş etleri soluk pembedir (gül kurusu) ve güzel bir gülümsemeye katkıda bulunur. Bununla birlikte, fazla büyük diş etleri, herhangi bir tıbbi sorun oluşturmasa bile, kişiyi estetik olarak rahatsız edebilir. Bu durumda, diş etleri lazer yardımıyla kısaltılabilir. Lazer veya elektro cerrahi ile kısa sürede yapılan bu uygulamaya pembe estetik denir.

Pembe estetiği kısaca tanımlamak gerekirse, doğal dişler veya protez dişler ile diş etlerinin tam bir uyum sağlaması durumuna pembe estetik diyebiliriz. Diş etlerindeki fazla büyüme, diş yüzeyinin büyük bölümünü kaplayarak dişlerin daha küçük görünmesine ve böylelikle estetik olmayan bir manzaranın ortaya çıkmasına sebep olur. Bu durumda pembe estetik ile daha güzel ve sağlıklı bir ağız içi görünümü elde edilebilir. Peki ama pembe diş eti estetiği nasıl yapılır?

Başlamadan önce bir periodontoloji uzmanının detaylı muayene etmesi şarttır. Ardından nasıl bir tedavi yolu izlenilmesi gerektiğine uzman tarafından karar verilir ve hasta bu konuda bilgilendirilir. Lazerle diş etinin kesilmesi (gingivektomi) ve diş etinin düzeltilmesi (gingivoplasti) işlemleri yapılmak suretiyle hastanın diş eti mağduriyeti giderilir.

Pembe Diş Eti Estetiği Ne Kadar Sürer?

Pembe diş eti estetiği genellikle 15 ila 60 dakika arasında sürer ve diş etleri 10 ila 21 gün arasında tamamiyle iyileşmiş olur. Ancak bu dönem içinde diş hekiminin talimatlarına uyulması ve sağlıklı dişler için gerekenlerin yapılıyor olması önemlidir.

Lazer veya elektro cerrahi işlemleriyle gerçekleştirilen pembe estetik, acısız ve kanamasız gerçekleştirilen kolay bir uygulamadır. Gelişimini tamamlamış tüm yetişkin bireylere yapılabilir. Estetik sonrasında, hastanın dişlerinde de sorunlar var ise, lamineler veya zirkonyum diş kaplamaları yapılarak kişinin daha güzel ve sağlıklı bir ağız içi yapısına kavuşması sağlanır.

Nadirende olsa, mükemmel gülümsemenin diş ve diş etlerine yapılan uygulamalara rağmen sağlanamaması durumunda, söz konusu sorun dudakların inceliğiyle alakalı olabilir. Böylesi durumlarda uzman bir plastik cerrah tarafından dudaklara botoks yapılabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ