MorTilki.Com

Boğaz Ağrısına İyi Gelen Doğal Yöntemler: Soğan Suyu Kürü

Boğaz Ağrısına İyi Gelen Doğal Yöntemler: Soğan Suyu Kürü

Özellikle soğuk havalarda birçok kişinin ortak sorunu haline gelen boğaz ağrısı, soğuk algınlığı ve griple birlikte gelen kış hastalıklarının başından geliyor. Gündelik hayatı olumsuz şekilde etkileyen bu rahatsızlık, boğazda kaşıntı, öksürük ve yutkunma esnasında ağrı gibi pek çok şikayeti ortaya çıkarıyor. Bağışıklık sistemini destekleyen doğal ürünlerin başında gelen soğanın suyu, boğaz ağrısını hafifleterek iyileşme sürecini hızlandırıyor.

Doğal antibiyotik olarak tabir edilen soğan, içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirerek grip riskini en aza indiriyor. Aynı zamanda boğaz tahrişini hafifleterek ağrının en kısa sürede geçmesine önemli bir katkı sağlıyor.

Neredeyse her evin mutfağında bulunan ve yemeklere lezzet katan sebzelerden soğan, doğru yöntemlerle kür haline getirilerek tüketildiği taktirde griple birlikte görülen boğaz ağrısını anında kesiyor. Uzmanlar, bu tür soğuk algınlığı hastalıklarıyla karşılaşanlara, sayısız yan etkisi bulunan antibiyotiklerin yerine bu tür faydalı doğal yöntemlerin tercih edilmesini tavsiye ediyor.

Her yaş grubundan bireyde, özellikle havaların soğuk olduğu dönemde sıkça karşılaşılan boğaz ağrısı genellikle bir hafta sürer. Tıbbi bir tedaviye gerek duyulmaz ancak bazı besinlerle desteklenerek ağrılı sürecin hafifletilmesi ve daha kısa bir sürede iyileşmesi sağlanabilir. Yeterince istirahat edilmesi ve bol miktarda sıvı tüketilmesi, boğaz ağrısının iyileşme sürecini etkileyen önemli hususların arasında bulunur.

Boğaz Ağrısının Başlıca Belirtileri Nelerdir?

Soğuk algınlığı ve grip gibi viral enfeksiyonlar sonucu oluşan boğaz ağrısı, beraberinde; burun tıkanıklığı, yüksek ateş, öksürük, sesin boğuk çıkması, iştahta azalma, baş ağrısı ve halsizlik gibi çeşitli semptomlarla görülebilmektedir.

Boğaz Ağrısına İyi Gelen Soğanlı Su Kürü

Eğer vücudunuzun soğana alerjisi yoksa, boğaz ağrısını bu yöntemle evde tedavi etmeniz mümkün. Evde kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz soğan suyu kürü, boğaz tahrişini hafifletmesinin yanı sıra bağışıklık sisteminin de enfeksiyonlarla savaşmasına yardımcı olacaktır.

Gerekli Malzemeler:

  • 1 tane taze soğan
  • 1 su bardağı ve su

Kürün Hazırlanışı

İlk olarak soğanın kabuklarını soyun. Ardından bir bıçak yardımıyla soğanı eşit dört parçaya ayırın. Su bardağına içme suyu doldurun ve ayırdığınız soğanın bir parçasını bardağın içine yerleştirin. Hazırladığınız bu karışımı bir gün boyunca toz almayacak temiz bir ortamda bekletin ve tüketin. Karışımı tükettikten kısa bir süre sonra boğazda rahatlama olduğunu ve ağrıya iyi geldiğini görebilirsiniz. Ağrı tamamen geçene kadar bu yöntemi günde bir defa tekrar edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ