MorTilki.Com

Ses Kısıklığına Ne İyi Gelir? İbrahim Saraçoğlu Ses Kısıklığı Kürü

Ses Kısıklığına Ne İyi Gelir? İbrahim Saraçoğlu Ses Kısıklığı Kürü

Ses kısıklığı, boğazda bulunan ses tellerinin çeşitli nedenlerden dolayı zarar görmesi sonucu oluşan bir rahatsızlıktır. Bu sorunun başlıca nedenlerine değinmek gerekirse; uzun süre yüksek sesle konuşmak, soğuk algınlığı sonrası solunum yollarında enfeksiyon oluşması ve sürekli öksürüktür. Ses kısılması, çeşitli bitkisel ürünlerden hazırlanan karışımlarla kısa sürede tedavi edilebiliyor. 

Kişide konuşma güçlüğü, boğazda kaşıntı ve kuruluk gibi sorunlarla birlikte gelen ses kısıklığı, neredeyse her mevsim karşılaşılan bir sorundur. İki haftadan daha uzun süre devam ederse önemli sağlık sorunlarının göstergesi olabilmektedir. Uzun süreli ve geçmeyen rahatsızlıklarda mutlaka bir hekim kontrolü gereklidir.

Ses Kısılmasının Başlıca Nedenleri ve İyi Gelen Doğal Çözümler

Grip, sigara ve alkol tüketimi, tiroid sorunları, bazı alerjiler ve şiddetli öksürük gibi etkenler ses kısıklığının diğer önemli nedenleri arasında bulunur. Bu sorunla karşılaşanlar, ses tellerinin daha fazla zarar görmemesi için yüksek sesle konuşmaktan kaçınmalı, sigara içmeye son vermeli ve ses tellerini dinlendirmelidir. İbrahim Saraçoğlu’nun ses kısılması için önerdiği kürü ve iyi gelen doğal yöntemleri sizler için hazırladık.

Limon ve Bal Karışımı

Ses kısılması sorunu için yaygın olarak kullanılan ve etkili olan bu yöntem, aynı zamanda boğazda görülen tahriş ve kuruluğu da iyileştirmektedir. Bir tatlı kaşığı balın içine 3 veya 4 damla taze limonun suyu damlatılarak sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa tüketilmelidir.

Tuzlu Ilık Suyla Gargara

Tuzun içerisinde bulunan mineraller, boğazda meydana gelen tahriş ve ses kısılmasını hafifletici etkiye sahiptir. Yarım çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyunu ilave edin ve karıştırın. Bu karışımı boğaz gargarası şeklinde uygulayın. İşlemden bir süre sonra boğazdaki ağrının hafiflediğini görebilirsiniz.

Ses Kısılması İçin Ekinezya Çayı

Soğuk algınlığı sonucu meydana gelen öksürük nedeniyle ortaya çıkan ses kısıklığı, ekinezya çayının enfeksiyon önleyici özelliği sayesinde daha hızlı iyileşebiliyor. Bitkisel tıp alanında yaygın olarak kullanılmakta olan ekinezya çayı, günde bir defa tüketilerek ses kısılmasının iyileşme süreci hızlandırılabilmektedir.

İbrahim Saraçoğlu’nun Ses Kısılması İçin Tavsiye Ettiği Kür

Prof. Saraçoğlu, ses kısıklığı sorunu için etkili bir kür tavsiyesinde bulunmaktadır. Adaçayı ve ebegümeci karşımı ile hazırlanan çayın bu rahatsızlık için etkili olduğu bilinmektedir. İşte ses kısılmasına iyi gelen o kürün videosu:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ