MorTilki.Com

Ter Kokusuna Ne İyi Gelir? Karbonat ve Limon Ter Kokusunu Önlüyor

Ter Kokusuna Ne İyi Gelir? Karbonat ve Limon Ter Kokusunu Önlüyor

Her insanın doğasında bulunan fizyolojik olaylardan terleme, vücudun ısı, tuz ve su dengesinin sağlanması sırasında meydana gelmektedir. Spor aktiviteleri veya hava şartlarından dolayı terlediğimiz zaman ortaya çıkan ter kokusu, gerekli önlemler alınmadığı taktirde sosyal hayatı olumsuz şekilde etkileyebilmektedir. Bazı doğal yöntemlerle ter kokusunun önlenebilmesi mümkün. İşte ter kokusuna iyi gelen doğal yöntem ve öneriler.

Terleme sonucu oluşan kokunun çeşitli nedenleri bulunmaktadır. Bunların en önemlisi tüketilen besinlerdir. Baharat, sarımsak veya soğan gibi besinlerin tüketimi terleme kokusunu doğrudan etkilemektedir. Evde kolaylıkla yapabileceğiniz bazı uygulamalarla ter kokusu sorunundan kurtulabilirsiniz.

Ter Kokusunu Önlemek İçin Karbonat ve Limon Yöntemi

Basit bir şekilde hazırlayabileceğiniz karbonat ve limon karışımıyla ter kokusunu önleyebilirsiniz. Bir çay bardağının yarısı kadar karbonatı uygun bir kabın içine dökün. Ardından karbonatın üzerine yarım limonun suyunu sıkın ve iyice karıştırarak macun kıvamına getirin. Bu karışımı koltuk altlarınıza sürdükten sonra 15 dakika bekletin ve durulayın.

Limon, Koltuk Altındaki Kokuya Neden Bakterileri Yok Eder

Ter kokusunu önleyici diğer bir yöntem olan limon ve su karışımı birçok kadın tarafından kullanılır ve etkilidir. Yarım bardak ılık suyun içine yarım limonun suyunu sıkın. Daha sonra bu karışıma bir parça pamuğu batırın ve koltuk altına masaj yaparak sürün. 

Eğer cildiniz limona karşı hassas veya alerjiniz varsa bu yöntemi uygulamayın. Limonun içindeki asit nedeniyle cildiniz tahriş olabilir.

Tüketilen Gıdalar Ter Kokusuna Etki Eder Mi?

Gün içerisinde yediğiniz yemeklerdeki acı, baharat, sarımsak ve soğan gibi besinler, terlemeyle birlikte vücuttan atılır ve bu sırada kökü bir kokuya neden olur. İnsanlarla bir araya geldiğiniz toplu etkinliklerden önce bu tür gıdaları tüketmemeye dikkat ederek, ter kokusunun sosyal ve özel hayatınızı olumsuz şekilde etkilemesini engelleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ