MorTilki.Com

Sahte Parfüm Nasıl Anlaşılır? Parfümün Çakma Olup Olmadığını Anlama Yolları

Sahte Parfüm Nasıl Anlaşılır? Parfümün Çakma Olup Olmadığını Anlama Yolları

Çoğu ünlü marka, uzun süre kalıcı ve hoş kokusu olan parfümler imal ediyor. Bu parfümlerin üretim aşamasında kullanılan maddelerin kaliteli olmasına dikkat edilirken, paketleme konusunda da azami hassasiyet gösteriliyor. Bunlarla birlikte, bu parfümlerin sahteleri de orijinal gibi satılmak üzere piyasaya sürülüyor. Bu keşmekeş piyasada sahte parfümlere kanmamanız için birkaç ipucunu içeren bir makale hazırladık…

Daha önce en iyi kadın parfümlerine ve dünyanın en pahalı parfümlerine yer vermiş, bu eşsiz kokular hakkında merak edilenleri cevaplandırmaya çalışmıştık. Şimdi ise sahte parfümleri gerçeğinden ayırt etmenizi kolaylaştıracak bazı bilgileri derledik.

İlk bakışta sahte parfüm ile çakma parfüm aynı görünür. Ancak dikkatli bakıldığında, parfümün çakma olduğunu ele veren bazı küçük detayların göze çarpması muhtemeldir. Sahte parfüm nasıl anlaşılır? işte yanıtı…

Çakma ürün imalatçıları, tanınmış bir markanın taklidini üretirken küçük harf oyunlarını sıklıkla kullanırlar. Yukarıdaki fotoğrafta görüldüğü gibi Dior’un Jadore parfümünün sahtesi Japador ismiyle piyasaya sürülmüş. Bu tür harf oyunları ilk bakışta tüketicinin dikkatini çekmeyebilir ve bu yüzden kolayca çakma ürün sahteciliğine kanabilir. Markanın ismi, etiketi ve amblemi sahteciliği anlamakta ilk bakacağımız kriter olmalı.

Ünlü parfüm üreticileri, ürünlerinde yoğun renklendiricileri asla kullanmazlar. Bu sebeple, orijinal parfümlerin rengi daha açıktır ve hatta soluktur. Çakma parfümlerin rengi orijinaline göre daha canlı ve koyu renklere sahiptir.

Parfümün sahte olup olmadığını anlamanın bir diğer yolu da seri numarasına bakmaktır. Gerçek parfümlerin kutusunun altında bulunan seri numarası aynı zamanda şişenin alt kısmında da bulunur. Çoğu çakma parfümde, bu seri numaralar yalnızca kutuda yazar.

Çakma parfümleri şişelerine ve ambalajına bakarakta anlamak mümkündür. Ünlü markalar, şişe içindeki kokuya verdikleri önemi şişeye ve ambalajına da verirler. Orijinal parfümlerin şişe ve kapakları pürüzsüzdür ve tek parçadır. Kutuların ambalajına maksimum itina gösterilir. Üzerinde fazladan yapışkan bulunmaz ve kutular selofan ismi verilen ciltleyici ile kaplanmıştır.

Gerçek parfümlerde kalıcılık bir nevi kalite göstergesidir. Bu sebeple ünlü markaların kokuları hemen kaybolmaz. Ayrıca şişeyi salladığınızda çıkan kabarcıkların aniden kaybolması da orijinal olduğunun kanıtlarından biridir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ