MorTilki.Com

Havlulardaki Kötü Koku Nasıl Giderilir?

Havlulardaki Kötü Koku Nasıl Giderilir?

Havluların bir süre kullanılması ile ortaya çıkan nem benzeri kötü koku, oldukça inatçı ve zor çıkan bir kokudur. Havluların yıkanması esnasında en etkili ve güzel kokulu yumuşatıcıların kullanmasına rağmen kötü koku bir türlü gitmez. Havlulardaki bu kokunun giderilmesi zor gibi görünse de, doğru yöntemleri uygulayarak kokudan kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Yıkama işlemi sırasında uygulayacağınız pratik bir yöntem sayesinde, havlularda oluşan kötü kokulardan eser kalmayacak. Üstelik çamaşır deterjanı veya başka bir kimyasal temizleyiciye ihtiyaç duymayacaksınız. 

Havlulardaki Kötü Kokuyu Giderme İşlemi Nasıl Yapılır?

Gerekli Malzemeler:

  • Elma sirkesi
  • Karbonat

Havlularda Oluşan Koku Nasıl Gider?

1 – Çamaşır makinesi ile havlularınızı yıkadığınız esnada, makinenin deterjan bölmesine yarım su bardağı kadar karbonat koyun.

2 – Makinenin yumuşatıcı koyulan haznesine yarım çay bardağı sirke ekleyin. 

3 – Çamaşır makinesinin sıcaklık ayarını; havlular işlemesiz ve beyazsa 90 derece, işlemeli ve renkliyse 60 dereceye ayarlayın ve çalıştırın.

4 – Yıkama işlemi sona erip havluları makineden çıkardığınız zaman, karşılaştığınız sirke kokusunu dert etmeyin. Havluları dışarıya astıktan kısa bir süre sonra bu koku ortadan kalkacak ve kokusuz bir hale gelecektir.

5 – Havluların kuruma işlemi bitince, o inatçı kötü kokulardan eser kalmadığına şahit olacaksınız.

Püf Noktalar

Çamaşır makinesinin deterjan ve yumuşatıcı gözlerine, elma sirkesi ve karbonat harici başka hiçbir temizlik maddesi eklemeyin.

Yıkama işlemi sırasında makineye sadece havluları koyun. Diğer çamaşırlarınızı havluların içine eklemeyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ