MorTilki.Com

Eldeki İnatçı Balık Kokusunu Çıkaran Pratik Yöntemler

Eldeki İnatçı Balık Kokusunu Çıkaran Pratik Yöntemler

Tüketimi sağlık açısından oldukça faydalı olan balık, soframıza yemeye hazır şekilde ulaşmadan önce çeşitli işlemlerden geçer. Balığın temizlenmesi, tuzlanması ve pişirilmesi aşamalarında ele bulaşan balık kokusu inatçıdır ve kolay çıkmaz. Ellerimizi sabun ve su ile birçok defa yıkamamıza rağmen balık kokusu kaybolmaz. Ancak eldeki balık kokusunu geçiren bazı yöntemlerden yardım alarak bu sorundan kolayca kurtulmak mümkün.

Yılın her mevsimi farklı türleri ile sofralardan eksik edilmeyen balık, kolay çıkmayan kokusu yüzünden bazı kişiler tarafından tercih edilmez. Tarif edeceğimiz pratik yöntemler sayesinde eldeki balık kokusu artık bir sorun olmaktan çıkacak.

Limonla Eldeki Balık Kokusunu Çıkarmak

Limonun içinde bulunan yoğun asit, balık kokusunu yok etmek için oldukça etkilidir. Öncelikle bir limonu ortadan ikiye bölün ve limonla elinizi iyice ovalayın. Daha sonra ellerinizi sabun ve su ile yıkayarak balık kokusuna son verin.

Sıcak Çayla Balık Kokusundan Kurtulma Yöntemi

Elinizi yakmayacak orta sıcaklıktaki çayı avucunuza dökerek balık kokan ellerinizi ovalayın. Kokudan eser kalmadığını göreceksiniz. Ayrıca bu yöntem sayesinde elinize sinen soğan kokusunu da çıkarmak mümkün.

Metal Kaşık İle Eli Ovalama Yöntemi

Metal bir kaşığı soğuk suyun içinde biraz bekletin. Daha sonra metal kaşığı sabun gibi kullanarak ellerinizi çeşmede yıkayın. Bu yöntem, elinizden çıkması zor olan balık ve soğan kokularını yok etmek için oldukça etkili bir yöntemdir.

Limon Kolonyası Yöntemi

Bolca limon kolonyasını elinize dökün ve ovalayarak elinizin her yerine ulaşmasını sağlayın. 3-5 dakika bekledikten sonra ellerinizi sabunlayarak yıkayın ve balık kokusundan kurtulun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ