MorTilki.Com

Yıkanan Çamaşırların Sertleşmesini Önleyen Pratik Yöntemler

Yıkanan Çamaşırların Sertleşmesini Önleyen Pratik Yöntemler

Çamaşır makinesinden yumuşacık ve tertemiz bir şekilde çıkarılan çamaşırların kurutulduktan sonra sert bir hal alması can sıkıcı bir durumdur. Uygulanan bazı yanlış yöntemler kurutulmaya bırakılan çamaşırların sert bir hale gelmesine neden olur. Doğru yöntemler kullanarak yıkanan çamaşırların sertleşmesini önlemek mümkün.

Çamaşırlarınızı makinede yıkarken ve yıkadıktan sonra bazı pratik yöntemler uygulayarak hayal ettiğiniz yumuşaklığı sağlayabilirsiniz. Üstelik bu yöntemler doğal ve uygulaması son derece kolay.

Deterjan Gözüne Beyaz Sirke Eklemek

Yıkadığınız çamaşırların yumuşak hale gelmesi için beyaz sirke kullanabilirsiniz. Çamaşır makinesi durulama yaparken deterjan haznesine ekleyeceğiniz yarım bardak beyaz sirke, doğal yumuşatıcı özelliği sayesinde yıkanan çamaşırları yumuşacık bir hale getirecektir. Ayrıca çamaşırlara sinen zor kokularda kolayca kaybolacaktır. Sirkenin çamaşırlarda oluşturduğu koku da çamaşırlar kuruyunca yok olmaktadır.

Makinede Kullanılan Deterjan Miktarı

Çamaşır makinesinden deterjan kalıntıları ile çıkarılan çamaşırlar kuruduğu zaman sert bir hal alır. Kullanılan deterjan miktarı oldukça önemli olduğu için, uygun miktarda deterjan kullanmanız tavsiye edilir. Genellikle deterjan üreticilerinin önerdiği miktarın yarısı, tertemiz çamaşırlar için yeterli olmaktadır.

Kurutma Makinesinden Yardım Alın

Yıkadığınız çamaşırları asmadan önce kurutma makinesine koyarak 5-10 dakika gibi kısa bir süre ön kurulama yapın. Bu işlem çamaşırların gözeneklerinin açılmasını sağlar ve tamamen kuruyunca sertleşmez.

Çamaşırları Asarken Silkeleme Yapın

Eğer kurutma makineniz yoksa asmadan önce çamaşırlarınızı silkeleyebilirsiniz. Bu işlem çamaşırlarınızın hava almasını sağlar ve oluşabilecek sertleşmeye engel olur.

Çamaşırlarınızı Dışarıda Kurutmaya Özen Gösterin

Dış mekanlarda kurumaya bırakılan çamaşırlar daha yumuşak olurlar. Bunun nedeni rüzgar sonucu oluşan hava dolaşımının çamaşırları yumuşatmasıdır. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ