MorTilki.Com

İnatçı Pas Lekelerini Çıkartmak İçin En Etkili ve Doğal Yöntemler

İnatçı Pas Lekelerini Çıkartmak İçin En Etkili ve Doğal Yöntemler

Evimizde kullandığımız çeşitli eşyalarda oluşan pas lekeleri son derece inatçı ve çıkartılması zor lekelerdir. Mutfak tezgahları, banyoda kullanılan fayanslar ve metal eşyalarda oluşan pas lekeleri ev hanımlarının kabusu olabilmektedir. Peki oluşan bu pas lekelerini çıkartmanın yöntemleri nelerdir? Doğal yöntemler kullanarak pas lekelerinden kurtulmanın yollarını mortilki.com sizler için bir araya getirdi.

Pratik Şekilde Hazırlayacağınız Karbonat Macunu İle Pas Lekelerinden Kurtulmak!

Pratik Şekilde Hazırlayacağınız Karbonat Macunu İle Pas Lekelerinden Kurtulmak!

Karbonatın temizlik konusundaki etkisi çoğumuz tarafından bilinmektedir. Son derece güçlü temizleyici ve beyazlatıcı özelliği bulunan karbonat ile hazırlanan temizlik macunu ile zorlu pas lekelerinden kurtulmak mümkün. İlk önce karbonatın içerisine bir miktar su ilave ederek macun kıvamı oluşturun. Karbonat macununu oluşturduktan sonra, pas lekelerinin olduğu bölgelere bu macunu sürün ve macun kuruyana kadar bekleyin. Pas lekelerinin üzerine sürdüğünüz macun kuruduktan sonra bir fırça yardımı ile bu bölgeyi ovalayın. Ovalama işleminden sonra o bölgeyi su ile durulayın ve pas lekelerine elveda deyin.

Beyaz Sirke Kullanarak Pas Lekelerini Çıkartmak

Beyaz Sirke Kullanarak Pas Lekelerini Çıkartmak

İnatçı pas lekelerini doğal bir şekilde yok etmenin diğer bir yolu da beyaz sirke yöntemidir. Pas lekesi küçük bir alanda ise beyaz sirkeyi paslı yere dökün ve 15 dakika bekletin. Daha sonra o bölgeyi fırça ile ovalayarak küçük alanlarda oluşan pas lekesini çıkartmak mümkün. Eğer pas lekeleri geniş bir alana yayılmış ise farklı bir yöntem kullanmanızı önereceğiz. Geniş alana yayılmış pas lekelerinin bulunduğu bölgeye beyaz sirkeyi dökün ve kuruyana kadar bekleyin. Fırça yerine, temizlik bezi boyutundaki beyaz sirkeye batırılmış alüminyum folyo ile paslı bölgeyi ovalayarak pas lekelerinden daha kolay bir şekilde kurtulmanız mümkün.

Tuz ve Misket Limon Yöntemi İle Pas Lekelerinden Kurtulmak

Tuz ve Misket Limon Yöntemi İle Pas Lekelerinden Kurtulmak

Pas lekelerini çıkarmanın başka doğal bir yolu ise tuz ve misket limonu kullanmak. Paslanan yerlerin üzerini kaplayacak kadar tuz dökün. Daha sonra tuzun üzerine misket limonu sıkın ve 2 saat bekletin. Bekleme süresi dolunca o bölgeyi pas lekeleri kaybolana kadar fırçalayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ