MorTilki.Com

Ayağı Sıkan Dar Ayakkabılar Nasıl Genişletilir?

Ayağı Sıkan Dar Ayakkabılar Nasıl Genişletilir?

Ayakkabı seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli şey rahat ve konforlu olmasıdır. Bazı insanların görünüşlerine aldanarak aldıkları rahat olmayan ayakkabılar, ilerleyen zamanlarda rahatsız edici ayak sağlığı sorunlarına yol açabiliyor. Dar ayakkabılar özellikle gün içerisinde uzun süre ayakta duranların yaşam kalitesini düşürmektedir. Peki ayağı sıkan ve dar gelen ayakkabılar nasıl genişletilir? İşte pratik ve kolay ayakkabı genişletme yöntemleri.

Buz Yöntemi İle Dar Ayakkabıları Genişletmek

Buz Yöntemi İle Dar Ayakkabıları Genişletmek

Yanlış duymadınız! Ayağı sıkan ayakkabıları genişletmek için kullanılan bu yöntem oldukça etkilidir. İhtiyacınız olan şeylerler buzdolabı poşeti ve su. Buzdolabı poşetinin içerisine yeterli miktarda su ekleyerek ayakkabınızın içerisine yerleştirin ve buzluğa koyun. Ayakkabının içerisinde bulunan poşetteki su donduktan sonra buzluktan çıkarın ve kurutun. Bu yöntemi uyguladıktan sonra ayakkabının ayağınızı artık sıkmadığını görebilirsiniz.

Gazete Kağıdı ve Sirke

Gazete Kağıdı ve Sirke İle Ayakkabı Genişletme

Ayağınızı rahatsız eden ayakkabıları gazete kağıdı yöntemi ile genişletebilirsiniz. Gazete kağıtlarını sirke ile ıslatın ve gazetenin suyunu sıkın. Sirke ile ıslatılan gazete kağıtlarını ayakkabının içerisini dolduracak şekilde yerleştirin ve 24 saat bu şekilde bekletin. Sirkenin içerisinde bulunan asit sayesinde dar gelen ayakkabılarız gevşer ve ayağınızı sıkmaz.

Kalın Çorap Giyerek Dar Ayakkabıları Gevşetmek

Kalın Çorap Giyerek Dar Ayakkabıları Gevşetmek

En kolay ayakkabı genişletme yöntemlerinden birisidir. Kalın veya üst üste birden fazla çorap giydikten sonra ayakkabıyı giyin ve bir süre bu şekilde dolaşın. Bu işlemi düzenli olarak birkaç defa tekrar edince ortaya çıkan sonuç sizi şaşırtacaktır.

Patates Yöntemi İle Ayakkabı Genişletme

Patates Yöntemi İle Ayakkabı Genişletme

Rahatsız edici ve dar ayakkabıları geniş hale getirmenin diğer bir yöntemi de patates yöntemi. Boyutları ayakkabının boyutuna uygun olan bir patates seçin ve ayağınızı sıkan kısımlara yerleştirin. Bu işlemi gece uyguladıysanız sabah ayakkabınızın artık ayağınızı sıkmadığını fark edeceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ