MorTilki.Com

Sıcak Yaz Aylarının Davetsiz Misafirleri Sivrisineklerden Kurtulmak İçin Doğal Yöntemler

Sıcak Yaz Aylarının Davetsiz Misafirleri Sivrisineklerden Kurtulmak İçin Doğal Yöntemler

Sıcak yaz günlerinde sıcaktan bunalan insanlar dış mekanlarda oturmayı tercih eder. Ancak, balkon, teras, bahçe gibi dış ortamlarda her yaş grubundan insanı rahatsız eden davetsiz misafirler bulunmaktadır. Dışarıda geçirilen güzel anları kabusa çeviren sivrisineklerden kurtulmak için çeşitli yöntemler bulunur. İşte kolay şekilde uygulanabilecek doğal yöntemler ile sivrisineklerden kurtulmanın yolları.

Kahve Telvesi İle Sivrisineklerden Kutulma

Keyifle içilen kahvelerin artan telvelerinin, etrafımıza toplanan sivrisinek ve diğer böcekleri kovucu etkisi bulunur. Uygulamanız gereken tek şey, böcek ve sineklerin geldiğini düşündüğünüz noktalara uygun bir kabın içerisindeki kahve telvesini yerleştirmeniz.

Açık Renk Kıyafetler Tercih Edin

Yapılan araştırmalarda sivrisinekler, koyu renk kıyafet giyen insanları daha çok rahatsız etmektedir. Sivrisinekleri kendinizden uzak tutmak için açık renk kıyafetler tercih edebilirsiniz.

Sivrisineklerin Kabusu Fesleğen ve Reyhan

Bulunduğunuz yerde fesleğen ve reyhan bitkilerinin olması, sivrisinekleri o bölgeden uzak tutmak için tercih edilen en etkili yöntemlerdendir. Bulunduğunuz yerde bir miktar fesleğen veya reyhan yerleştirirseniz sivrisinekler o bölgeden uzak dururlar.

Soğan ve Sarımsak Yöntemi

Soğan ve sarımsağın bulunduğu yerlere sivrisineklerin uğramadığı bilimsel yöntemler ile kanıtlanmıştır. Sivrisineklerin sizi rahatsız edeceğini düşündüğünüz yerlere ezilmiş şekilde sarımsak ve soğan yerleştirerek, sivrisineklerin sizi rahatsız etmesinden kurtulabilirsiniz.

Muz Kabuğu İle Sivrisinek Kaşıntısını Giderme

Sivrisinek sokması sonucu kaşıntı ve şişme meydana gelen bölgeye, muz kabuğunun iç kısmını sürerek kaşıntı hissini kısa sürede gidermek mümkün.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ