MorTilki.Com

Bulaşık Makinesi Temizliği Konusunda Öneriler ve Püf Noktalar

Bulaşık Makinesi Temizliği Konusunda Öneriler ve Püf Noktalar

Bulaşık makinesinin temiz ve güzel kokulu olması, yıkanan bulaşıkların temizliği kadar önemlidir. Bulaşık makineleri belirli sürelerde mutlaka temizlenmelidir. Yeni yıkanmış bulaşıkların kötü koktuğunu ve tam temizlenmediğini düşünüyorsanız temizlik için vakit gelmiştir. Peki kadınların mutfaktaki en önemli yardımcısı olan bulaşık makinelerin temizliği nasıl yapılır? Doğal yöntemler ile bulaşık makinenizi temizlemek istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Karbonat ve Arap Sabunu Karışımı

Temizliğe başlamadan önce, mutlaka bulaşık makinesinin fişini çekiniz. Fişin çekili olduğundan eminseniz, makinedeki üst ve alt rafları çıkartın ve paslanmış ve kir tutmuş kısımları belirleyin. Karbonat ve arap sabununu uygun bir kapta karıştırıp, elde edilen temizlik karışımı ile pas tutan ve kirli yerleri ovalayarak temizleyin.

En Çok Kir Tutan Yerler Taban ve Filtre Bölümü

Bulaşım makinelerin en çok kir ve yağ biriken kısımları alt bölüm ve filtre kısmıdır. İlk olarak filtreyi çıkartıp arap sabunu ve sirkeli su ile temizleyin. Bulaşık makinesindeki lastik kısımların temizliği için, karbonatlı bir diş fırçası kullanabilirsiniz. 

Son Adım Olarak Elma Sirkesi ve Karbonat

Önceki adımlarda temizlediğiniz rafları yerlerine yerleştirin. Bulaşık makinesi boş haldeyken, uygun bir kaba yerleştireceğiniz elma sirkesini bulaşık makinesinin içine koyun ve deterjan gözüne karbonat ekleyin. Daha sonra bulaşık makinesini uzun programda çalıştırın. Bu işlemlerin sonunda pırıl pırıl ve tertemiz bir bulaşık makinesi ile karşılaşacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ