MorTilki.Com

Elbise Dolabının Güzel Kokması İçin Ne Yapmalı? Gardırop ve Çekmeceleriniz Mis Gibi Koksun!

Elbise Dolabının Güzel Kokması İçin Ne Yapmalı? Gardırop ve Çekmeceleriniz Mis Gibi Koksun!

Gardırobunuza yerleştirdiğiniz giysilerinizi yeni yıkamış olsanız bile deterjan kaynaklı güzel koku genellikle bir gün sonra kaybolur. Bu konuda bir taşla iki kuş vurmanın en iyi yolu dolabınızın daha güzel kokmasını sağlamaktır. Çünkü, dolabınız mis gibi koktuğunda giysileriniz de mis gibi kokacaktır.

Kıyafetlerinizin bulunduğu gardıroplarınızın, iç çamaşırlarınızın bulunduğu çekmecelerinizin veya yorgan, yastık gibi eşyalarınızı sakladığınız gömme dolaplarınızın mis gibi kokmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için fazladan masraf etmenize veya zaman harcamanıza gerek yok. MorTilki.Com ekibi olarak, elbise dolabınızın ve çekmecelerinizin daha güzel kokmasını sağlayacak yöntemleri içeren bir makale hazırladık. İşte o pratik yöntemler…

Parfüm ve Deodorant Şişeleri

Bitmek üzere olan veya tamamiyle biten parfüm, deotorant şişeleri veya oda spreyinini çöpe atmak yerine gardıroplarınızda kullanabilirsiniz. Bunun için şişenin üst kapağını çıkarın ve giysilerinizin olduğu dolaba koyun. Zamanla, parfümünüzün mis gibi kokusu elbise dolabınıza sinecektir.

Dolabınızda parfüm şişesi bekletmek istemiyorsanız o halde bir pamuğun üzerine en sevdiğiniz parfümünüzden sıkın ve bu pamuk parçasını dolabınızın bir köşesine bırakın.

Araç Kokuları

Arabanızın dikiz aynasına astığınız oto kokularını gardıroplarınızda da kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Oto kokuları canlılığını yitirmiş olsalar bile daha küçük bir alana konulduklarında halen etkisini göstermeye devam edebilir. Bunları çöpe atmak yerine, kıyafet dolabınıza koyarak değerlendirebilirsiniz.

Kokulu Kalıp Sabunlar

Oto kokularının gardırobunuz için cazip bir koku olmadığını düşünüyorsanız o halde kalıp sabunları deneyin. Henüz kullanmadığınız güzel kokulu kalıp sabunlardan birer tane giysi dolabınıza, çekmecelerinize ve kullanmadığınız yorganlarınızın arasına yerleştirin. Sabunun mis gibi kokusu bulunduğu yere kısa süre içinde sinecektir.

Öğütülmüş Kahve

Öğütülmüş kahve, bulunduğu yerdeki kötü kokuları emmekle kalmaz, aynı zamanda keskin harika bir koku bırakır. Kahvenin eşsiz kokusunun dolabınızda bulunmasını istiyorsanız o halde üzeri delikli bir kaba bir miktar kahve koyup dolabınıza yerleştirin. Aynı şeyi aracınızın içinin güzel kokması amacıyla da kullanabilirsiniz. Özellikle yeni çekilmiş Türk kahvesi bu iş için harika!

Doğal Esansiyel Yağlar

Esansiyel yağlar bitkilerde doğal olarak bulunan bileşiklerdir. Çamaşırların mis gibi kokması için yıkama esnasında esansiyel yağları kullanabileceğiniz gibi elbise dolaplarınızda da kullanmanız mümkün. Esansiyel yağlar, uçucu yağlar ismiyle de bilinir. Temiz bir bez parçasına 3 ila 5 damla damların ve bunu dolabınızda bekletin. Gardırobunuzun kapağını her açtığınızda mükemmel aromatik bir kokuyla karşılaşacaksınız.

Çiçek Yaprakları ve Narenciye Kabukları

Çiçek bahçelerinin eşsiz kokusunun gardırobunuzda olmasına ne dersiniz? Bu doğal yöntem için sevdiğiniz çiçeklerin yapraklarını, portakal, limon kabuklarını, yeşil çam kozalaklarını ve hatta nane, karanfil veya tarçın gibi keskin, güzel kokusu olan baharatları kullanmanız mümkün. Tercih tamamiyle size kalmış! Kapaksız bir kavanozun veya mendilin içine güzel kokan bitkilerden bir karışım hazırlayın ve kıyafet dolabınıza koyun. İsterseniz karışıma birkaç damla esansiyel yağ damlatın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ