MorTilki.Com

Pratik Yorgan Kılıfı Nasıl Takılır? Hızlı ve Zahmetsiz Nevresim Geçirme Tekniği

Pratik Yorgan Kılıfı Nasıl Takılır? Hızlı ve Zahmetsiz Nevresim Geçirme Tekniği

Nevresimleri, çarşafları ve yastık yüzlerini çamaşır makinesinde yıkamak kolaydır ancak sıra nevresimi yorgana geçirmeye geldiğinde uzun dakikalar süren bir ”boğuşma” yaşanır. Yapılan bir ankette kadınların %80’i nevresimi yorgana takma işini sinir bozucu buluyor. Aslında yorgan kılıfını takmak kolaydır ve yalnızca 1-2 dakikadan daha uzun sürmez. Tabii bunu pratik şekilde yapmanın tekniğini biliyorsanız!

Nevresimleri yorgan ve battaniyelere geçirmek için uğraşmanız ve bu uğurda ter dökmeniz gerekmez. Bu yazımızda, yalnızca 1 dakika içinde yorgan kılıfı nasıl takılır? sorusunu cevaplandırmaya çalışacağız. Konu içinde bu tekniği adım adım anlatıp, daha iyi anlaşılması için hareketli resimlere yer vereceğiz. Şimdi siz de hazırsanız artık başlayalım…

Adım 1 : Nevresimi Ters Çevirip Yatağınızın Üzerine Serin

Öncelikle nevresimi ters çevirin (ters-düz edin) ve nevresimin fermuar ya da düğme olan açık kısmı yatağınızın ayak ucuna gelecek şekilde serin.

Adım 2 : Yorganı Nevresimin Üzerine Serin

Yorganı nevresimin üzerine düz bir şekilde serin. Bu esnada yorgan yüzünün ve yorganın köşe uçlarının aynı hizada olduğundan emin olun. Bu, işlem sonunda düz bir görüntü oluşması için önemli.

Adım 3 : Yorgan ve Nevresimi Rulo Şeklinde Sarın

Yatağınızın başucundan başlayarak üst üste olan yorgan ve nevresimi rulo şeklinde sona kadar sarın.

Adım 4 : Ruloyu Nevresimin İçine Geçirin

Sona kadar sardığınız rulonun bir ucundan tutun ve nevresimin açık olan yerinden içeri sokun. Daha sonra rulonun diğer ucunu ve tamamını nevresime geçirin.

Adım 5 : Ruloyu Ters Yöne Doğru Açın

Şimdi sıra geldi en eğlenceli kısma. Ruloyu sardığınız yönün tersine doğru açın.

Adım 6 : Tebrikler! Hepsi Bu Kadar

Yorganı birkaç kez silkeleyerek son düzenlemeleri yapın ve işte hepsi bu kadar. Artık en hızlı ve zahmetsiz, pratik nevresim takımı geçirme tekniğini siz de biliyorsunuz. Hoşça ve bizi takipte kalın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ