MorTilki.Com

Ayakkabı Kokusu Nasıl Giderilir? Ayakkabı Kokusunun Kesin Çözümü

Ayakkabı Kokusu Nasıl Giderilir? Ayakkabı Kokusunun Kesin Çözümü

Özellikle sıcak havalarda ayakkabılarda oluşan kötü koku, kadın veya erkek fark etmeksizin birçok kişinin ortak sorunu haline gelmektedir. Gün boyunca ayakların havasız kalması nedeniyle ortaya çıkan koku, bütün uğraşlara rağmen bir türlü çıkmaz. Eğer siz de bu dertten muzdaripseniz bazı kolay yöntemleri kullanarak ayakkabı kokusundan kurtulabilirsiniz.

Uzun süre ayakta kalmak, spor yapmak ve mevsime uygun olmayan ayakkabı seçimi gibi bazı nedenlerden dolayı oluşan terleme, ayakkabılarda rahatsız edici bir kokunun ortaya çıkmasına yol açmaktadır. Bu kokunun farkında olan kişiler, gittikleri yabancı ortamlarda ayakkabılarını çıkarmaktan çekinir hale bile gelebiliyor. Peki bu ayakkabı kokusu nasıl geçer? Ayakkabı kokusu nasıl giderilir? İşte sizi bu dertten kurtaracak öneri ve yöntemler…

Ayakkabılardaki Kötü Kokunun Düşmanı Karbonat Yöntemi

Bir tuz çeşidi olan ve birçok alanda sıkça kullanılan karbonat, ayakkabı kokularını gidermek için de kullanılabilir. Bu sorunla karşılaşanların ilk tercihi olan karbonat yöntemi kullanarak ayakkabılardaki kokulara dur demek mümkün.

Koku oluşan ayakkabınızın içine bir miktar karbonat serpin ve sabaha kadar bu şekilde bekletin. Sabah ayakkabınızı giymeden önce çırparak içindeki tozun gitmesini sağlayın. Karbonatın içeriğindeki emici özellik, ayakkabıdaki nemi ve bakterileri yok ederek koku sorunu çözecektir.

Sirke ve Su Karışımıyla Ayakkabı Kokusundan Kurtulun

Güçlü antibakteriyel özelliği sayesinde ev hanımlarının temizlikte imdadına yetişen sirke, ayakkabı kokularını etkili bir şekilde çıkarabiliyor. İhtiyacınız olan malzemeler; sirke, su ve boş bir sprey şişesi. Boş bir sprey şişesinin yarısına kadar sirke, diğer yarısına ise su koyun. Şişeyi çalkaladıktan sonra ayakkabınızın önce iç kısımlarına, daha sonra ise dış taraflarına bolca püskürtün. Ardından sirke kokusunun gitmesi ve kuruması için ayakkabınızı balkonda kurumaya bırakın. Kuruma işleminden sonra kötü kokunun gittiğine şahit olacaksınız.

Pudranın Nemi Çekme Özelliği Ayakkabı Kokularını Gideriyor

Nem ve ter oluşumunun önüne geçen pudra, gün boyu ayakların hava almamasıyla oluşan kötü ayakkabı kokusunu gidermek için de kullanılmaktadır. Ayakkabınızın içine akşamdan bir miktar pudra dökün ve sabaha kadar bu şekilde bekletin. Pudra tozu nemi içine hapsederek ayakkabınızın ferahlamasını sağlayacaktır. Gün boyu ayakkabılarınızı çıkarma fırsatı bulamıyorsanız, evden çıkarken ayakkabının içine birazcık pudra serperek oluşan terlemeyi önleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ