MorTilki.Com

Duvardaki Pastel Boya Lekesi Nasıl Çıkar?

Duvardaki Pastel Boya Lekesi Nasıl Çıkar?

Birçok ebeveynin ortak sorunu olan pastel boya lekeleri, çıkarılması zor inatçı lekelerden biridir. Çocukların sanat yeteneklerini rengarenk pastel boya kalemleriyle evin duvarlarına yansıtırken meydana gelen bu lekeler, neyse ki bazı temizlik yöntemleri ile zahmetsiz bir şekilde çıkartılabiliyor.

1- Ilık Su ve Diş Macunu İkilisi

Bu yöntem sayesinde bu inatçı lekelerden kısa sürede kurtulmanız mümkün. İhtiyacınız olan malzemeler; diş macunu, ılık su ve temiz bir bez. İlk olarak duvardaki pastel boya lekelerinin üzerine diş macunu sürün. Temizlik bezini ılık suyun içine batırın ve fazla suyunu sıkın. Elinizdeki nemli bezle duvarları silin ve bu zor lekelerle kısa sürede vedalaşın.

2- Sirke ve Karbonat

Temizliğin birçok alanında yardımımıza koşan sirke ve karbonat, pastel boyası lekelerini çıkarmak için de tercih edilmektedir. Duvardaki lekenin miktarına göre sirke ve karbonatı karıştırın ve bulaşık süngerinin yumuşak yüzeyiyle lekelerin olduğu bölgeye sürün. Bu karışımı duvarda beş dakika beklettikten sonra bir mikrofiber bez yardımıyla tekrar silin. Bu pratik yöntem sayesinde duvardaki pastel boya lekelerinin kolayca kaybolduğunu göreceksiniz.

3- Fön Makinesi Yöntemi

Evinizin duvarındaki lekeler mum boya kullanılarak oluştuysa bu yöntemi kullanmanız tavsiye edilmektedir. Kalın boya kalıntılarının olduğu yerlerle fön makinesini tutarak boyanın erimesini sağlayın. Daha sonra eriyen lekeleri nemli bir bezle silin.

4- Bulaşık Deterjanı

Bulaşık deterjanın yağ sökücü özelliği, pastel boyanın bıraktığı lekelerin çıkması için etkilidir. Bulaşık süngerinin üzerine birkaç damla deterjan damlatın ve duvarı ovalayarak silin. Son olarak temiz bir bez kullanarak sildiğiniz yerleri ovalayın ve boya lekelerinden kurtulun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ