MorTilki.Com

Android İşletim Sistemli İlk Elektrikli Otomobil Volvo Polestar 2

Android İşletim Sistemli İlk Elektrikli Otomobil Volvo Polestar 2

Ünlü İsveç otomobil markası Volvo, 2020 yılında çıkaracağı elektrikli ve Android Automotive işletim sistemini kullanacak olan ilk araç olan Polestar 2 modeli ile konuşuluyor. Şimdiye kadar birkaç otomobil üreticisi eğlence ve bilgi amaçlı olarak Google Android sistemini kullansa da, Android Automotive işletim sistemi farklı ve yeni özellikleri taşıyor.

Android Automotive sistemi, şimdiye kadar otomobillerde kullanılan Android sistemlerinden daha güçlü özelliklerde. Daha önce kullanılmış olan sistemlerin aksine, telefonlardaki işletim sisteminin araç ekranına uyarlanması yerine araç üzerinde çalışan birçok işlevin çalışmasını sağlayacak.

Hayati önem taşıyan sistemler korumalı alanda bulunuyor.

Volvo Polestar 2 modelinde hayati öneme sahip sistemler, yazılımın korumalı alanında bulunacak. Bu sayede kötü niyetli kişiler önemli özelliklere müdahale edemeyecek.

Android Automotive işletim sistemi bulunan araçta, 11 inç dokunmatik ekran sayesinde sürücüler araç şarj seviyesini takip edebilecek, otomobil için özel olarak geliştirilen uygulamaları indirebilecek ve kapı kilitlerini kontrol etme gibi birçok özellik bu ekrandan yönetilecek. Otomobil ile eşleşmiş bir cep telefonu ile araca yaklaşınca kapı kilitleri otomatik olarak açılacak.

Volvo Polestar 2, 2020 yılının başlarında piyasaya çıkacak ve bir çok ilki bünyesinde barındıracak. Otomobil, 78 kWh batarya ile 408 beygir gücünde olacak ve tam şarj ile 440 kilometre yol menziline sahip olacak. Polestar 2 modellerinin fiyatının ise, 55.000 ve 63.000 dolar fiyat aralığında olması beklenmekte.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ